Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Köpekcağız

Zilli Hayri

SKF Delisi
Arkadaşım Ebrar yazmış gördüm ve şahsen kendi adıma çok üzüldüm :( :'( :59:
Acaba ne oldu köpekcağıza?

mailto:/2m64r45.jpg

En azından o embesil hekim uyutsaydı hayvanın beli kırılmış toparlayacağı yoktu belediyede alıp çöpe sallamıştır canlı canlı. Tabi ilaç ziyan olacak parayla alıyor ya.

Bu köpeklerde kızdığım şey bizim burada da var bir tane asfalt kenarına sıcak diye yatıyorlar. Aklı getirmiyor ki araba çiğner. Bir iki defa arabayı durdurup uzaklaştırdım. Ertesi günü bakıyorum yine yolun kenarında. Yolda bayağı işlek.

Cvp: Köpekcağız

Valla orda bin tane insan var biride gidip para verememis mi sonucta bunu insanlara afise edicegine hayvani tedavi etseydin ya
Hem devlet veterinerligi diye birsey yok mu yani bedava ? Olmasa bile o hayvani alip o kamyona atmalarina sayit olan herkeste bence suclu

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5199.html
Madde 21 suçu yazar.
Madde 28b ilgili suçun cezasını yazar.

Hayvana çarpıp kaçan araç sürücüsü hakkında en yakın polis karakoluna ya da Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kabahatler Bürosu'na çarpan şahıs hakkında şikayetçi olabilir ve oturduğunuz ilin bağlı bulunduğu Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü'ne de şikayette bulunabilir, 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu'nun 21.maddesi gereğince ve aynı kanunun 28.maddesine göre İdari Para Cezası kesilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Bu veterinerim diye gezinen sahislardan dolayi meslegimden utanmakla birlikte daha cok sariliyorum. Iki ayakli hayvan cok memlekette

para cezasımı ? abi komik geliyor ya bunlar bunu yapacak karşılığında maddi bişey isticez ver abi manevi olarak hapis cezası 1 ay yatsın çıksın bak ne oluyor

Abi haklisin ama yatinca ne olacak ki. En iyisi cin iskencesi falan yapmak galiba. Koyde ineğe carpinca cezasini inegin sahibi oduyormus.

Alışkın değilsiniz arkadaşlar buralar böyle tabi bende çok üzüldüm ama elimden bir şey gelmez osmaniye'de de çok oluyor bu olaylar haberlere çıktı hatta geçen kedinin ayaklarını kesmişlerdi sonra o olayın üstüne bir kediyi daha öldürmüşler ama insanlar cani Allah ıslah etsin...

Bi arada zevkine kuğu ve pelikan yiyen avcılar vardı çok çok yıllar önce

aytekingoksoy' Alıntı:
para cezasımı ? abi komik geliyor ya bunlar bunu yapacak karşılığında maddi bişey isticez ver abi manevi olarak hapis cezası 1 ay yatsın çıksın bak ne oluyor

Konu kaza olduğu için tabiki hapis cezası olmaz. Bu hepimizin başına gelebilir Allah korusun. Nede olsa hayvanların kurallara uyma durumu söz konusu değil. Kaçmasına karşılık para cezası veriliyor. Ancak şu konuda düzenleme yapılabilir. Ceza için uygun görülen miktar yüksek tutulabilirki çarpsa bile kaçmayıp hayvanı veterinere götürmesi için zorunluluk olsun.
Hapis cezaları konusu zaten şu son olanlardan sonra ne oldu bilmesemde gündemdeydi. Buda hayvanlara bilerek işkence ve eziyet edenler için uygulanması gereken yöntem.

Zilli Hayri' Alıntı:

Acısı çabuk bitmiş.

her canlının yaşam hakkı kutsal ama burada söylenecek ölmesi yaşamasından daha iyi olmuş. yaşasa kötürüm vaziyette hayatı daha cehenem olacaktı. kurtardı hayvan. tabi diğer hayvanda kurtardı, dolaşır ortalıkta.

Geri