Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

korkak oldular

bambam

Bronz 5 Üye
merhaba arkadaşlar,benim tosbağalar son2 3 gündür çok garip davranıyorlar, önceden elimi akvaryuma uzattığım an önüme koşarlardı yemek yemek için yada suyu dibindelerse yem kutusunu gösterdiğim an fırlarlardı yukarıya ,ama 2 3 gündür doğru dürüst yemek yiyemiyolar çünkü kaçıyorlar benden .. onları korkutmuş olabilir miyim bilmeden.. kabuklarını temizlemek için geçen gün yemi gösterdim suyun üstüne geldiler öyle aldım onları çünkü kaçıyorlardı mecbur kalmıştım.. sanırım o yüzden şu anda takmıyorlar beni gene aynı şeyi yapacağımı düşünüyorlar.. bir öneriniz var mı nasıl düzeltebilirim bu durumu??

Dediğiniz gibi bir durumdan korkmuş olabilirler. Bir süre elinize almazsanız zamanla tekrar alışacaklardır. Şimdilik yemi suya atın ve odadan ayrılın ki rahatça yem yiyebilsinler.

Geri