Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Korkan Kaplumbağa

erkut

Yeni Üye
Selam arkadaşlar foruma yeni katıldım , nereye yazacağımı bilmediğimden buraya yazıyorum öğrenene kadar kusuruma bakmayın . Eşim iş yerinde bir ufak veledin cebinden bişey çıkarıp reyonların arasına attığını görmüş gidip baktığında su kaplumbağası olduğunu görmüş ve alıp eve getirdi. bende hemen bir akvaryum hazırladım ve yanlız kalmasın diye aynı boyda bir tane daha aldım . Şimdi sorunum şu hayvancağızı öyle bir korkutmuşki bırakın yanına gitmeyi odaya girdiğimiz anda hayvan akvaryumun içinde kaçacak delik arıyor ilk olarak bu korkusunu nasıl geçirebilirim ikincisi de korkudan yemekte yemiyor gerçi yanlızken yemeye çalışıyor ama yinede yemek yemeye nasıl ikna edecez

Cvp: KORKU

Aramıza hoşgeldiniz.
Sorunlarınıza bu konudan yardımcı olmaya çalışalım.
Kaplumbağanın önce nasıl bir ortamda yaşadığını bilmiyoruz ve şimdi yepyeni bir ortamda olduğu için alışması zaman alacaktır.
Kaplumbağaya aslında tek başına bakabilseydiniz sizin için daha kolay olurdu.
Eğer gerekli olan bütün ekipmanları aldıysanız size beklemek kalıyor.
Kaplumbağanın size alışması için elinizden yem yemesini sağlayabilirsiniz ki eğer yem yemiyorsa haşlanmış tavuk veya kıymayı deneyebilrsiniz.
Ortama ve size alıştıktan sonra yem yemeye ve zamanla da size alışmaya başlayacaktır.

Cvp: Korkan Kaplumbağa

aramıza hoş geldiniz, yemini elinizden vermeye çalışın ve onun yanında ani hareketler yapmayın.Gerçekten de zamana ihtiyacı var o kadar.

bir süre sonra alışıyor zaten birgün mutlaka yiyecek :D:D

Korkan Kaplumbağa

arkadaşlar bu gün pişmiş kıyma verdim canavar gibi yedi yavaş yavaşta korkuyu atıyor üzerinden fazla evham yapmışım herkese teşekkürler ufacık bişey olunca insan bir başka korkuyor ama canavar olacak gibi görünüyor :)

bende aranıza yeni katıldım. benimde böyle bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. 2 tane kaplumbağam var ve birisi çok yaramaz sürekli hareket halinde yemini yiyor falan. ama diğeri ben odaya girince sürekli kaçıyor saklanıyor kafasını içine sokuyor ve hareket etmiyor. ben yokken yemek yiyordur heralde ama ben varken yemeğide yemiyor ? nolacak bu tosbamın hali :(

Suda beklemiş yemi sevmiyorlar fazla. Verdiğiniz yemleri hareketli olan kaplumbağanız yiyor olabilir. Siz de aynı şekilde karides ya da kıymayı elinizle vermeyi deneyin.

pekala. çok teşekkürler. hemen şimdi deniyecem tavsiyenizi :)

Sizin için de aynı şey geçerli.

Geri