Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kötü koku

can_man

Bronz 3 Üye
kaplumbağam büyüdükçe etrafa enterasan bi koku yaymaya başladı ben oturma odasında besliyorum annemler odaya giremiyo kokudan bana kızıyolar turtiyi doğaya salmaktan bahsediyolar lütfen acil yardım bekliyorum camıda açamıyorum kış gelmeye başladı.:(:(:( lütfen onunla büyümek ve yaşamak istiyorum lütfen yardım edin :(

Cvp: kötü koku

filtre olarak ne kullanıyorsun iç mi ? dış mı ?

hım ondan olabilir dış kullan akvaryumun ne kadar büyüklükte ve ne sıklıkla su değişiyorsun filtre temizliyorsun

ozaman yeterli kalmıyor iç filtre dış al bence daha iyiolur senin için

Akvarumunda ki suyun hepsini değiştirmek yerine günlük olarak belirli miktar su alıp yenisini eklemeniz daha sağlıklı olur.
Anladığım kadarıyla küçük bir akvaryumda bakıyorsunuz.
Su miktarı artıkça su da ki kirlenme azalıyor.
Dış filtre bir çözüm değil.Su değerlerini oturtamadığınız sürece aynı sorun devam eder.

yanlıız günlük olarak su eklemek birşeyi fark ettirmiyor bende yapıyordum onu koku daha çok artıyordu 2 günde bir iç filtre temizliyordum kullanırken

bende farkediyor koku bırakmıyor ama bunu yapmadan önce ben dip temizleme yapıyorum çünkü genellikle diptekiler yüzünden kokuyor

bak bunu söylemek aklımama gelmemişti yem artıkları dışkıları dip de kalıyor ve taşın varsa aralarına kaçıyor ve koku artıyor

ben dip cekimi yapmıyordum ama 2 günde bi filteremi temizleyip taşları yerinden oynatıyordum o çekiyordu pislikleri

ben iç filtreden kaynaklandığını düşünüyorum.iç filtre tek başına yetersiz kalıyor olabilir.yanına birde şelale filtre alırsanız veya iç filtrenizi modifiye ederek filtre yüzeyini artırırsanız sorun kalmayacaktır

Geri