Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük kaplumbağalar

Kral

Altın 5 Üye
bn bugün iki adet kaplumbağa aldım hani 5 tl lik kaplumbağalar olurya onlardan.onlara büyüğü zarar verirmi vede onlar hemen büyür mü?
bana hemen alıstılar akvaryuma koyarkoymaz yem attım yedi yavrucak lar aldığım da eziliyordu yavrucaklar.sırtı biraz yumuşak kaplusların normal dimi çünkü yavrula
lütfen acil cevap verin??

evet kabuklarının hafif yumuşak olması daha yavru olduklarından normaldir.. büyük ve küçük kaplumbağaların bir arada bulunduğu durumlarda genelde sorunlar kavgalar çıkabilmekte özellikle yem verme sırasında dikkat etmelisiniz bu yüzden..

yok ilk geldiklerinde erkek olan yavru ya saldırmıstı büyük sonra alıstı yok bişi öle eciniorlar.

yine de yem yeme sırasında dikkat etmeniz gerekmekte.. aynı boydaki kaplumbağalar bile yem verme sırasında birbirleriyle kavga edebilmekte yavru da olduğunda durum yaralanmalara varacak kadar ciddileşebiliyor

büyüme hızı tamamen sizin onlara sağlayacağınız şartlara bağlı.. verdiğiniz yemler, baktığınız akvaryumun büyüklüğü, kullandığınız ekipmanlar , hepsi büyüme hızına etki eden faktörlerdir.. eğer bunlara dikkat ederseniz 1 yılda 10 cm e ulaşacaktır.. 2-3 ayda 3-5 cm, 4-5 ayda 6-8 cm e kadar büyüyebilmekte sağlıklı bir kaplumbağa..

bi avru kaplumbağamın sırtında bi beyaz leke var bu ne olabilir?vede büyük kaplumbağam arasıra küçüklerinin sırtını ısırır gibi yapıyor ne yapmalıyım alısırlar mı birbirlerine?

alışmaları zaman alacaktır ve bu süre içinde tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz.. yem verme sırasında özellikle direkt elinizden vermeyi deneyin ayrı ayrı olarak.. eğer hala devam ederse saldırgan hareketleri mecburen ayırmak zorunda kalabilirsiniz..

beyaz leke ise mantar da olabilir olmayadabilir net bişey şu anda diyemeyiz.. leke yumuşak ve pamuksu yapıda mı? resim ekleyebilirmisniz? kaplumbağa suya girdiğinde de belirgin bi şekilde görünüyor mu beyaz leke?

evet belirgin biraz ama hem kaplumbağama yem attım bn büyüğü hiç bişi yapmıyor ona...

her an sürekli onları gözetmeniz mümkün değil.. bu yüzden kuyruğunu kaybeden yaralanan yavrular bile var yani ciddi ve dikkat edilmesi gereken bir konu.. beyaz leke ile ilgili olarak görmeden yorum yapmak doğru olmaz tabi.. ama eğer pamuksu ve hafif yumuşak bir yapıdaysa leke mantar olma riski yüksek..

[URL=mailto:/show-image.php?id=692cbdbd6e98d58d3d95972b3c61f22e] [IMG]mailto:/thumbnails/03edd1ed963e7473bd5a115f3684b66c.jpg[/URL]*

resim işte tam o bölgede beyazlık var ama o leke daha çok içe kazınmış gibi yani kabuğu kazınmış gibi ondan sırtının tam ortasındada var ama o öle deil ren k gibiyani hiçbiri yuvarlak deil

resim pek net olmadğı için kesin bir yorum yapmak doğru olamayacaktır.. beyazlık yumuşak ve pamuksu yapıda mı? suda da belirgin mi? kabuğu fırçalayıp temizleyince geçiyor mu yoksa kalıcı mı?

suda az belirgin fırcaladım geçmiyor kabuğunun diğer yanlarıyla aynı yumusaklıkta vede sanki o beyaz yer içe doğru kazınmış gibi yani kabuğu içe doru kazınmış gibi?

kabuktaki bölmelerin arasına sudaki kirecin kuruyup birikmesiyle oluşmuş olabilceğini tahmin ediyorum büyük ihtimalle ama net bişey tabi ki demek doğru olmaz muhtemelen mantar değil gibi anlattıklarınıza göre.. daha net bir fotoğraf koyabilirseniz net bir şekilde yorum yapabiliriz..

mantarlar çok pis kokar bi kokla o bölgeyi pis bi koku varsa Tehlikeli olabilir

Benim de kapluşumda iki beyaz leke var. Aa o lekeler sedf gii. Peki ne olablir o lekeler?

Geri