Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük kaplumbağımı sahiplendirmek istiyorum

lhazalrojin

Yeni Üye
Kaplumbağları çok sevdiğim için erkek arkadaşım bana almış ama ne kadar sevsem de yeterli gelemiyorum ona çünkü çoğu şey çok pahalı ve o yüzden bakımı için gerekli şeyleri ona sağlayamıyorum. O yüzden sahiplendirmek istiyorum, fotoğrafını ekliyorum istanbul anadolu yakasındayım

Ekli dosyalar

• IMG_2741.jpeg
    IMG_2741.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG_2742.jpeg
    IMG_2742.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 51
  • cac7f7f6-6f80-43c7-a390-3defc097f5c5.jpeg
    cac7f7f6-6f80-43c7-a390-3defc097f5c5.jpeg
    533.1 KB · Görüntüleme: 50
  • 2d3ec453-7fd4-4119-9d33-1a9821031915.jpeg
    2d3ec453-7fd4-4119-9d33-1a9821031915.jpeg
    371.5 KB · Görüntüleme: 52
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanda göz enfeksiyonu var. Sahiplendirene kadar eczaneden gentagut göz damlası alıp sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Hayvanın esinti, klima vs. önünde kalmamasına dikkat edin.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanda göz enfeksiyonu var. Sahiplendirene kadar eczaneden gentagut göz damlası alıp sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Hayvanın esinti, klima vs. önünde kalmamasına dikkat edin.
Teşekkürler, sahiplendirene kadar suyunu gündelik olarak değiştireyim mi acaba? Herhangi filtre ya da motor kullanmıyorum ılığa yakın su koyuyorum soğuk su koymuyorum. Bu süreç içerisinde kurutulmuş karides ile besleyebilir miyim? Normal katı ve büyük olan petshop yemlerini yemiyor.

Kocaeli izmitteyim gönderme imkanınız var mı acaba buraya

Diğer hesabımın şifresini unuttuğum için giriş yapamadım. Burdan iletişim için mutlaka ulaşabileceğim instagram adresi bırakbilirseniz hafta sonu kocaeline giderken size uğrayabilir elden verebilirim. Lütfen dönüş sağlayın.

hazalrojin hanım biraz araştırma yaptım ve benim kaplumbağam 3 yaşında olduğu için yeni bir kaplumbağayı kabul etmeyip saldırma riski varmış bu yüzden bir kaplumbağa daha sahiplenmekten vazgeçtim umarım başka birini bulabilirsiniz 🙏🏻

MErhaba Hazalrojin Hanım, ben de Ümraniye'deyim. Oğlum çok istiyor. Kaplumbağayı sizden alabilir miyiz?​

Bakımı için yeterli ekipmanınız olduğunu görürsem veririm tabii, sizlere yazdığımda kaplumbağanın fotoğrafını,videosunu isterim. Eğer dediklerimi kabul ederseniz bir instagram adresi bırakın iletişim kuralım.

Merhaba sahiplendirildi mi?
1 yaşında kaplumbağamız var eş veya arkadaş olarak bi kaplumbağa daha sahiplenmek istiyorum

Betül hanım eğer düşünüyorsanız boyları emsal olmalı. Bir de anlaşamama durumları olabilir. Böyle olursa kavga edeceklerdir. Durum ağır deri hasarı yada tırnak kuyruk kayıplarına dönerse ayırmanız gerekecektir.

Akvaryumu sahiplenme, alfa durumu, hormonların tavan yapması, yem yetersiz kalacak endişesi, akvaryumun iki hayvan için küçük kalması ilk aklıma gelen sebepler.

Betül hanım eğer düşünüyorsanız boyları emsal olmalı. Bir de anlaşamama durumları olabilir. Böyle olursa kavga edeceklerdir. Durum ağır deri hasarı yada tırnak kuyruk kayıplarına dönerse ayırmanız gerekecektir.

Akvaryumu sahiplenme, alfa durumu, hormonların tavan yapması, yem yetersiz kalacak endişesi, akvaryumun iki hayvan için küçük kalması ilk aklıma gelen sebepler.
Cem bey yalnız başına sıkıldığını düşündüğüm için böyle bir karar aldım ama eğer ki kavga durumu olur diyorsanız vazgeçebilirim. Hiçbir canlının zarar görmesini istemiyorum.
Bir de kaplumbağaların asosyal hayvanlar olduğunu duydum bu da kafamı karıştırdı açıkçası.

Geri