Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük kapluşumdaki MORLUK

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar. Ben 2 kapluş sahibiyim . Küçük kapluşta bugün birşey fark ettim :(
Kafasının tam üstünde çok küçük bir karınca kadar siyaha kaçan mor renkli birşey var. Aynısı sol gözünün tam altında var. Ama hareketli ve iştahlı. Ne yapabilirim ? Bir sorun olur mu? :( Birde iyi bir veteriner numarası verir misiniz? Telefondan destek verebilir mi birde? :'(

Sol gözü çok az şiş.

Panik yapmanıza gerek yok, akvaryumdaki eşyalardan birine yada diger kaplumbaganızla olan bir iletisiminde darba almış olabilir. eger morluklar artmıyorsa bir sure gozlemleyin, muhtemelen bir sure sonra gececektir.

Teşekkür ederim rahatladım biraz. Gözünün üstü de şiş zaten. Ama akciğer enfeksiyonu değildir. Gözü açık.

Cvp: Küçük kapluşumdaki MORLUK

morluktan korkmayın iyileşmesi uzun sürer ama sonunda geçer. yazın pıtırın çenesındede vardı daha sonra geçti :)

Yanlız arada gözünü çok zor açıyo. Yani ilk yarısını sonra tamamını açıyo. Bir de sık sık kapamaya başladı. Endişeleniyorum :'( Ama morluktan kaynaklandığını düşünüyorum.

1 hafta kadar bekleyin. Sorun geçmesse uzman yardımı alın. Umarım kısa süre sonra iyileşir :(

Leonardo'nun da kafasının üstünde morluk var azıcık,rahmetliyle küçük bir çekişme yapmışlardı, cama kafasını sert bir şekilde çarptığına şahit olmuştum,bu yüzden morardığını düşünüyordum.veterineri aradığımda morluğun ufak olduğundan bir etkisi olmayacağı söylendi,şu anda kafasıyla ilgili bir sorunum yok... Umarım senin kapluşunda bir sorunu yoktur :(

Ya hayir olamaz! :'( :'(
Açamiyor gozunu ve altı şiş :'( Olamaz ya! Gözünü çok zor açıyor :'(
Lütfen.acil telefonda yardim alacagim veteriner numarasi verin lutfen :'(

Ya cevap verin hadi. Tamamen kapandı ya! Ne yapıcam? Ayrica göz kapağıda MORARMIŞ! Yeni farkettim . Ne yapicam ya :'( :'(

Sol gozunu hic acamiyor. Diger gozunde bisey yok.

(530) 433 45 17 bu numaradan veteriner hekim Vildan Uncu'ya ulaşabilirsin...

Tesekkur ederim . Telefondan yardimci olur heralde dimi?

Ya yarına kadar bekleyim. Gözünü açiyor sonra kapatiyor. Çok zor aciyor sag gozunu. Niye oyle oldu ya? Yemini de yiyor deli gibi :) Kavga ettiler galiba ben yokken :'(

Akciger enfeksiyonu olma ihtimali var mi? Suda takiliyor genellikle , yan yuzme yok. Yemeklerini yiyor. Cok hareketli.

Olme riaki yok dimi ? :'( Fotograf yollayim mi?

Fotoğraf yollasan iyi olur,kavga etmişlerdir akciğer enfeksiyonu değil bu,en yakın zamanda veterineri arayıp fikrini almalısın..

Yok ki anlayan bir veteriner İzmir/Buca'da. Tek çare yarın verdiğin numarayı arıycam. Ayrica az once ilk defa kuru alanda agzini acip kapadi :'(
Normal mi? Yolluyorum fotografi.

mailto:/img836/8792/100220120471.jpg​

Akciğer enfeksiyonluk bir durum yok, ya gözünü bir yere çarpmıştır yada tek gözü mikrop kapmıştır. O kadar korkulacak ve ölümle sonuçlanacak bir durum değil bence. Bence bir veterinere götürün mikroptan mı, kavgadan mı yoksa başka bir şeyden mi olduğunu söyler. Ona göre tedavi uygulanır. Bana kavga gibi geliyor büyük ihtimalle darbe aldı.

Morlukta var biraz. Bisey olmasin yeter :(
Hareketleri ayni degisen bir sey yok :)

Boşuna endişe ediyorsun bence Leo'da aynı böyle :) Daha öncede varmıydı kafasının üstündeki,bazen genetik olarak mor bir nokta oluyormuş bildiğim kadarıyla...

Gözünden bahsediyorum :) Kafası belli olmuyor zaten. Ama gözüne bakar misin :(

Leo'nun da öyle :/

Kapalı mı gözü? :'( Bir de mikroptan mı kaynaklanıyor yoksa aldığı darbeden mi? Nasıl anlayabilirim?

Geri