Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kullanılması Gereken Su Hakkında Bilgiler

Tarçın~

Altın 2 Üye
İmkan olduğu sürece içme suyu kullanılması her zaman en iyisidir.Çünkü musluk suyu içerdiği kireç yüzünden çok çabuk bulanır (2-3 gün) ve eşya yüzeylerinin çok çabuk yosun tutmasını sağlar.

Eğer musluk suyu kullanmak zorundaysanız "Sera Aquatan"ı kullanabilirsiniz.Kaplumbağalar için zararlı sudaki katkı maddelerini* yok eder ve suyu bakıma uygun hale getirir.

Paludaryuma koyulan su her gün değiştirilmemelidir.Bu kaplumbağa için faydalı minerallerin ve bakterilerin yok olmasına yol açar.Ayrıca suyu israf etmiş oluruz.

Suyunuzun çok çabuk kirlendiğini düşünüyorsanız bir filtre alın.Hala çok kirlendiğini düşünüyorsanız daha güçlü bir filtreyi deneyin , belki filtreniz paludaryumunuza göre yetersiz kalıyordur.

*# Her kurulum ya da su değişiminde musluk suyunu kaplumbağalar ve bitkiler için daha da uygun bir şekilde düzenler.
# Bu da akvaryumdaki kaplumbağalar , bitkiler ve mikro organizmalar için yaşama koşullarını önemli ölçüde iyileştirir.
# Paludaryum bakımı daha az çaba gerektirecektir.
# Zararlı klorun hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlar.
# Ağır metallerin hızlı bir şekilde bağlanmasını sağlar.
# İyot sayesinde görkemli renkler ve canlılık sağlar.
# Sağlıklı balık gelişimi için magnezyum ile enzimlerin etkinleştirilmesini sağlar.
# B vitamini sayesinde daha az stres ve daha iyi bir sinir sistemi desteği sağlar.
# pH değerinin hızlı bir şekilde düşmesini sağlar.

Sera Aquatan hakkında bilgilerin bir kısmı " mailto:/product_info.php?eg=...s_id=14920 "dan alıntıdır ve tarafımdan bir kısmı düzenlenmiştir.

yararlı bilgiler var,teşekkürler... çeşme sularımız illaki kireçlidir,çok olmasada kireçlidir,acaba kireçli su sağlıklarına zararlı mıdır ?

Su kullanımda içme suyu kullanılmalıdır

Evet gördüm ama kemalist1938 arkadaşımız soruyor.Ben onu cevapladım.

Teşekkürler ...
Ben suyu değiştirdiğim zaman çeşme suyu kullanıyordum.
Ama şimdi mümkün olduğunca içme suyu kullanacağım.

arkadaşlar forumlarda gezinirken musluk suyunun kirecinin nasıl ayrılabileceği hakkında bir başlık buldum ağaçlar ve çiçeklerle ilgili bir forumda.çok ayrıntılı bilgiler var,suyun kirecini nasıl ayırabileceğimizi anlatmışlar.işimize yarayabilir diye düşündüm. http://tinyurl.com/655lub2 adresine bir göz atın isterseniz..

ben kaplumbağalar için olan küçük havuzdan aldım. Ama yuvarlak akvaryumda var. Hangisini kullanayım ?

Cvp: Kullanılması Gereken Su Hakkında Bilgiler

arkadaşlar ben kaplumbağaların kireçli sudada yaşayabildiklerini öğrenmiştim bunun için suyun yarısını musluk suyu yarısını damacanadan koyuyordum demek ki yanlış yapıyormuşum.

Geri