Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kur hareketleri

aragorn

Bordo Bereli
aragorn ve arwen.. çoğumuzun bildiği o tırnaklarını titreterek yaptıkları kur hareketleri..

http://www.vimeo.com/2985073

Nasıl kur bu yahu dövmekten beter etti :)

Maşşallah çok tatlılar...Allah uzun güzel sağlıklı ömürler versin...

Akvaryumda şahane. Keyiflerine diyecek yok :)

Bunu izledikden sonra ancak aile içi şiddete son diyebilirim:D
Şaka bi yana çok tatlı kaplumbagaların var.Akvaryumda gerçekden çok güzel.
Allah sağlıklı güzel bir ömür versin:)

oh yerim ben onları maşallah çok tatlılar hem de kocamanlar benimkinin kaç katıdırlar kimbilir? Yazık ya Arwen'e...(Dişi olan Arwen'di sanırım) Yavrucağın yüzü tırnak izi dolmadıysa ne olayım... :D Benimki çükük ama benimki o tırnak hareketini korktuğunda karşıdaki nesneye karşı yapıyor ama sanırım kendini korumak için çünkü kafayı saklıyor o sırada....

Bu arada Arwen gittikten sonra Aragorn'un dikkatini sanırım sen çektin ki bakıp duruyordu kanımca sana ulaşmaya çalışıyordu.. :D

burda gonzime bişi sorcam senin kapluşun var mı acaba

Evet yok onun hamsteri var ama kapluşları da çok sever kapluş öldürenler falan gördükten sonra da zaten artık kapluş hayatta almazz... :D

Türk34' Alıntı:
burda gonzime bişi sorcam senin kapluşun var mı acaba

Yok =)
Bu yüzden önüme gelenin kaplumbağasını seviyorum sürekli =))
Hayvan ticaretine karşıyım.Bu yüzden almıyorum,almayacağımda.
Hamster konusu nereden açıldı şimdi ki ?

Benim ikisi tırnaklarını bir birine değdirip yapıyor. Bu videoda teki yapıyor...:)
Benimkiler daha cilveli desenize:)

inanmıyorum ya,az önce tırnaklarla ilgili yazarken,aslında tam da bahsetmek istediğim bu hareketti:)Yani yem yerken falan birbirlerinin yüzlerini ittirdikleri oluyor ama bu titretme durumunu çözememiştim,hatta bir arkadaşımda aynı sorundan bahsettiğinde ''korkutmaya çalışıyordur''demiştim:)Ama durum başkaymış.çok şaşırdım.

nasıl bir kurdu bu böyle.arwen a acıdım.garibim delik deşik oldu :)

çok sevimliler...aragorna bi arkadaş daha al bence :)

Yok yok kaplumbağa sayısı artıkça her açıdan daha fazla sorun ortaya çıkıyor.

Erkeklerin ön tırnakları ergenliğe gelince bayağ uzuyor gerçekten

Geri