Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kur hareketlerinden cinsiyet konusunda tahmin yürütülebilir mi?

dermet

Taç 5 Üye
Cinsiyet belirleme konusunda belli kıstasları biliyoruz. Ancak kur hareketlerinden cinsiyeti tahmin etmek mümkün müdür? Mesele benim kapluşlardan hep Gocuk Böcük'e elleri ile titreşim hareketi yapıyor. Bildiğim kadarıyla erkekler genellikle bu hareketi yapıyor.

Bu konudaki fikriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler.

Cvp: Kur hareketlerinden cinsiyet konusunda tahmin yürütülebilir mi?

Derya hanım kur hareketleri cinsiyet özellikleri belirginleşmeye başlayan ortalama 7 - 10 cm kabuk boyuna sahip kaplumbağalarda oluyor. Ancak ergen olmayan kaplumbağalarda da bu hareketleri görmek mümkün olabiliyor ama bu hareketler genellikle kaplumbağalar tarafından amaçsız veya başka bir amaçla ( oyun gibi ) yapılıyor. Benim kaplumbağam 4 cm civarıyken aynı hareketleri ısıtıcı, termometre gibi ekipmanlara yapıyordu.

Cvp: Cvp: Kur hareketlerinden cinsiyet konusunda tahmin yürütülebilir mi?

kerberos' Alıntı:
Derya hanım kur hareketleri cinsiyet özellikleri belirginleşmeye başlayan ortalama 7 - 10 cm kabuk boyuna sahip kaplumbağalarda oluyor. Ancak ergen olmayan kaplumbağalarda da bu hareketleri görmek mümkün olabiliyor ama bu hareketler genellikle kaplumbağalar tarafından amaçsız veya başka bir amaçla ( oyun gibi ) yapılıyor. Benim kaplumbağam 4 cm civarıyken aynı hareketleri ısıtıcı, termometre gibi ekipmanlara yapıyordu.

Teşekkür ederim Umut Bey,

Bizimkiler daha 4 - 4.5 cm civarında. Oyun oyuyorlar o zaman :) Ben de kur yapıyor sanmıştım. :)

Rica ederim Derya hanım :)

Hayır bu cinsiyetini belirleyici bir hareket değildir. Bebek kapluşlar da bazen birbirlerine kur hareketine benzer hareketleri oyun için yapabilirler.

bebek kaplumbağalar kur hareketlerini oyun olarak yaparlar. çünkü onların cinsiyet hormonları gelişmemiştir. yaptıysada amaçsız bir şekilde yapmıştır.

Geri