Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kurbağaları Sudan Çıkartmak Doğrumudur ?

sebocua

Yeni Üye
Arkadaşlar bir sorum var

Kurbağaları kurutmak amaçlı bir havlunun içine koyup dışarı çıkartmak uygun mudur?

Normalde bunu yapmak pek mantıklı degil eğer
Kuru alaniniz varsa çünkü kaplumbağalar usutebilir soguktan suyun dısında

kuru alaniniz yoksa ( acil 1 tane yapın forumda 1 sürü konu var bunun ile ilgili ) günde 1-2 kere
Kabuğunu kurutmanız kaplumbağanın kabuğunun yumuşamasını ve mantar oluşmasını engelleyebilir

Ama tekrar söylüyorum bu biraz riskli soguktan usutme ihtimalleri var

Cvp: Kurbağaları Sudan Çıkartmak Doğrumudur ?

Arkadaş kaplumbağa değil de, kurbağa için sormuş sanırım. Benim bir bilgim yok bu konuda, belki daha önce beslemiş arkadaşlar varsa yardımcı olur..

Hmm kurbağa ise sakın oyle birsey yapma kurbağalar % 70 yakın deri solunumu yaparlar eğer derisindeki nemi alırsan onu ölüme itmiş olursun akciğer solunumu tek basinA
Yetersizdir kurbağalar için sakın derisini kurutma

aslında kurbağa yanlış yazmışım nasıl becerdim bunu bilmiyorum... Özür dilerim bunun için

Sorum Şuydu ;

Kaplumbağaları arada akvaryumdan çıkartmak sağlıklı mı acaba bunu söylemeyi istiyordum

kuru alanım var standartlara göre merak ettim sadece

Normalde yavru kaplumbağaların bağışıklık sistemi biraz daha zayıftır. Arada bir nadir olarak alınıp belki kabuk ve baş kısımları sevilebilir. Bazı kaplumbağalar bundan hoşlanır bazıları ise sevmez. İlerki yaşlarda balkon ya da teras gibi yerlerde serbest dolaştırılabilir. Fakat halı gibi çok bakteri ve mikrop içeren ortamlarda dolaştırılması tavsiye edilmez.

Bu arada Hakan Bey başlığı mesajınızdaki gelişmiş düzenle seçeneğinden düzeltirseniz sevinirim.

üşütmemeye ve mikrop kapmamasına dikkat etmeniz gerekir..

Geri