Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan ısıtması

kenjori

Yeni Üye
Merhaba,

Kuru alan ısıtması için lamba kullanmak yerine sürüngenler için satılan ısıtıcılı kayalardan kullanabilir miyiz? 26 derece sabit ısı sağlıyorlarmış.

Kuru alanın sudan 2-3 derece daha sıcak olması lazım.

O kayalar daha çok kara kaplumbağası veya bukalemun gibi karasal sürüngenler için kullanılıyor. Arkadaşımızın dediği gibi 26 dereceden biraz daha fazla olması gerekiyor. 30 derece civarlarında olması gerek su kaplumbağaları için. Bunun içinde en iyisi uvb lambalar ama tedarik edemezseniz kuru alanınızın üzerine tutulan sabit bir spot lamba işinizi görebilir.

en iyi yontem kendimde kullaniyorum infrared lamba. Gayet iyi isitma sagliyor.

Dediğiniz kayalar sadece sıcaklık sağlayacaktır.Kaplumbağaların güneş ışığı ihtiyacını karşılamayacaktır.uvb lamba kullanmanızı öneririm.Ben florasan şeklinde uvb kullanıp yanında ısıtıcı olarak spot kullanıyorum.

UVB lamba zaten kullanacağım ama ısıtma için ayrı bir spot lamba vs. yerine bu olur mu diye merak ettim.

Geri