Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan lambalarımız

akvaryumlove

Bronz 3 Üye
Kaç watt?
Ben önce 100 sonra 75 sonra 60 en sonda 45 watt kullanıyorum.45 den memnunum gibi ama tam ısınıyormu emin değilim?Dik tutmaya başladım lambayı daha çok ısıtsın diye.Sizinkiler kaç watt?

RE: Kuru alan lambalarımız

25 watt kuru alana cok yakin ve bu sadece spot. Dun uvb spot aldim 60 watt onu diger akvaryuma gecince kullanicam

Philips 60W Daylight var bende. En sonunda tam ideal bir lamba bulduğuma inanıyorum. 25cm olmasına rağmen canavar gibi ısıtıyor. Tavsiye ederim. 2.5 TL

Kullanacağınız lambanın ısıtma oranı pek çok şeye göre değişir uzaklık, lambanın gücü, odanın sıcaklığı, akvaryumun üstünün kapalı ya da açık olması gibi. Bu yüzden en iyi yol kuru alanın sıcaklığını bir termometre ile ölçmek ve ona göre uygun lambaya ve uzaklığa karar vermektir.

Geri