Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan lambası

sınglee

Yeni Üye
Herkese merhabalar.Forumu takip ediyordum ama ilk defa yazıyorum.3 Gün önce evimize ufak bir kapluş aldım.Şimdilik geçici olarak şu plastik kaplarda.Güzel bir ev hazırlayana kadar birkaç hafta onda idare etmesi gerekicek.sonrasında rahata ericek.
Sormak istediğim kapluşum hep suda duruyor.Ona 40 wat lık bir ampul ile 25-30 den ışık da yapsam ortadakı kuru yüzeye hiç çıkmıyor.Acıba bu normalmidir.

Edit tubidik: Başlık içerikle alakalı olmalıdır.

RE: Yavru Kpluşum İçin Bilgi

Cikmamasinin sebebi oranin hic sicak olmamasidir. Suyun derecesi 28 olmali kuru alan ise 35. Su kuru alandan sicak olursa zaten cikmaz hic.

Öncelikle hos geldiniz.Sevda hanima katılıorm ama diger sebebide kaplumabaganin o kapta olmasidir..En yakın zamanda akvaryuma gecmemizi öneririm:)

Arkadaşım 60 wattlık ampül al.20 cm den ver oraya sıcaklığı.Hemen çıkar.Akvaryuma bir an evvel geçmeni tavsiye ederim.

Geri