Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan ve Ekipmanlar

cingöz78

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Ben bu linkteki mailto:/product_info.php?cPath=9420_1017_9102&products_id=29742 akvaryumu alacağım.Bazı sorularım olacaktı:
1)Bu alacağım akvaryumda kapağın iç kısmında ampul duyu bulunmaktadır diyor buraya uvb lamba olur mu ??
2)Bu alacağım akvaryuma bir kuru alan lazım sitede falan çok okudum ama hala ne yapacağıma karar veremedim sizce nasıl bir şey yapmalıyım hazır akvaryuma kuru alan için cam mı kestirmeliyim?
3)Sizce bu linkteki ısıtıcı iyi mi yoksa başka önerir misiniz? mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=29931
4)Sizce bu linkteki iç filtre iyi mi yoksa başka önerir misiniz? mailto:/product_info.php?cPath=9420_9028_881&products_id=28582
5)Bu vereceğim linktekilerde sırayla termometre, bitki, cam sileceği, dip temizleyici mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1076&products_id=30343 - mailto:/product_info.php?cPath=9420_1247&products_id=30314 - mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1062_9014&products_id=30608 - mailto:/product_info.php?cPath=9420_878_1244&products_id=28557
6)Sizce akvaryum için bitki ve taş olarak ne almalıyım ? Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler...

Mesaj düzenlendi. Konu aksesuar ve ekipmanlar bölümüne taşındı./tubidik

Enes Kardeşim Hepsi Çok Güzel ve Uygun Uvb Lamba Almanı Tavsiye Ederim ve Kuru Alanı Taşlardan İnşa Etmeni Tavsiye Ederim...

Esen Kalın... :)

cingöz aynı soruyu birkaç kez daha sormuşşdun bence konulardaki yorumnarı biraz dahha gözden gecir derim:
mailto:/forum/akvaryum-ve-yaninda-alacagim-ekipmanlar-sizce-iyi-mi-t-2179.html

mailto:/forum/kuru-alan-ve-ekipmanlar-t-2187.html

mailto:/forum/plastik-kap-mi-yoksa-akvaryum-mu-t-2173.html

mailto:/forum/akvaryum-konusunda-lutfen-yardim-edin-t-2132.html

mailto:/forum/hangi-marka-t-2133.html

Kuru alan konusunda bence camcıdan cam kestirerek yaptırmalısınız, taşlardan olan kuru alanı kaplumbağa büyüyünce yıkabiliyor. Bence akvaryumunuzu plastik bitkiler ve taşlarla doldurmayın hatta zemine hiçbirşey koymayın, kaplumbağanıza yüzecek yer kalsın. Isıtıcı markası çok önemli değil, filtre olarak da boyu markayı tercih edebilirsiniz.

cemoli haklısında hiç kimse doğru düzgün cevap vermiyor bende hepsini buraya yazayım dedim

furkan54ozan' Alıntı:
Kuru alan olarak taş koyabilirsiniz.Bu seferde hiç yüzecek alan kalmaz.
Camcıdan kestirip yapmanızı tavsiye ederim.

furkan54ozan' Alıntı:
Birdaha akvaryum değiştirmemek için en az 150x50x50 boyutlarında cam kestirin derim.
Kuru alan örnekleri var forumumuzda.Kuru alan yine cam olabilir.Her camcı yapmaz.
Petshoplardan alabilirsiniz.
Isıtıcı olarak sera,tetra,atman tavsiye edebilirim.
Filtre olarak 150x50x50 boyutlarında kestireceğinizi düşünürsek ;
Eheim tavsiye edebilirim.
Yem olarak;
Sera Raffy P (Ara yem olarak:Sera Raffy I),Tetra önerebilirim.

furkan54ozan' Alıntı:
1)Bu sorunu filtreyle çözebilirsiniz.
2) mailto:/ adresinden bulabilirsiniz.
3)Bilemiyorum.Araştırın hesap çıkartırsınız kendinize :)
4)Hepsinde olmaya bilir.Ama kuru alan dediğinizde örnekler gösterir(eğer varsa).Burada tahtadan yapılmıs görmüstüm.

furkan54ozan' Alıntı:
cingöz78' Alıntı:
evet söyledinizde iç filtrede eheim çok pahalıya patlıyor filtrede ve ısıtıcıda atman sizce nasıl olur ? birde yem olarak sera raffy P demişsiniz P ve I ne oluyor ?

Dış filtre olarak eheim dedim.
Olur.
Sera raffy P Ana yemdir.
Sera Raffy I Ara yemdir.

Byteorist' Alıntı:
Alabilirseniz hazır akvaryum alın.
Cam kestirme konusuna gelince kendi yapan kişiler tanıyorum bir sorun yaşadıklarınıda duymadım

furkan54ozan' Alıntı:
Birdaha akvaryum değiştirmemek için en az 150x50x50 bir akvaryum alın.

furkan54ozan' Alıntı:
Otuz.com Çok Güvenilirdir ;)
Akvaryum şimdilik idare eder.İleride 10-20 cm oldugunda büyütmeniz gerekecek...
O akvaryuma uygun ısıtıcı ve diğer ekipmanlar...

furkan54ozan' Alıntı:
cingöz78' Alıntı:
çok teşekkürler sizce o dediklerimi mi almalıyım yoksa bu linkteki akvaryumu mu almalıyım??

Link ?

Kapağın iç kısmını görmeden bilemem...Dekor bitki almayın bence...Yüzme alanları kısıtlanmasın

PeyniR~PörtleK' Alıntı:
cingöz78' Alıntı:
link şu http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=658&Hopar-Mini-Akvaryum-Lambali-ve-Filtreli-Siyah bunu mu yoksa o yazdıklarımı almalıyım ??Dekor bitki neden tavsiye etmiyorsunuz yinede yüzey alanı oluyor taş kum vs. almalımıyım ??

http://www.mamasepeti.com/product.php?product_id=658&Hopar-Mini-Akvaryum-Lambali-ve-Filtreli-Siyah Bence Bu Güzel Enes Kardeşim Bundan Almanı Tavsiye Ederim...

furkan54ozan' Alıntı:
İlk mesajdaki akvaryumu tavsiye ederim...İsterseniz alabilirsiniz tabi.Ama ben olsam almazdım.Bana göre gerek yok :)

Kimse yardım etmıyor...

tamam doğru demişsinizde keşke biraz daha fazla kişiden cevap alsaydımda tam olarak karara varamadım :(

furkan54ozan' Alıntı:
Kimse yardım etmıyor..
Sn. furkan54ozan ben kimse yardım etmiyor demedimki kimse doğru düzgün bir cevap vermiyor dedim fazla kişi cevap verse daha iyi olur daha karar veremedim dedim...

Geri