Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan Yapımı ?

fade_metu

Yeni Üye
merhaba.. ben siteye yeni kayıt oldum.. bugün-yarın su tosbiği alıp beslemeyi düşünüyorum.. daha sonra da akvaryum alacam tabiki.. işte o kısmı biraz zahmetli olacak.. akvaryumun kuru alanını falan kendim yapacam.. bu sitede kuru alan hakkında birsürü resim ve faydalı bilgi buldum.. hepinizin ellerine sağlık.. Bunların arasında tırmanma kısmı olarak cansel_4yuz'ün kuru alanındaki hoşuma gitti.. hem yapılışı basit gibi hem de tosbikler daha rahat tırmanabilir gibi geldi bana.. Konuya yorum yazarsa imzasındaki resimde görebilirsiniz :D:D kendisine o kuru alan hakkında bikaç sorum olacak: sanırım beyaz bir tabaka üzerinde beyaz bir örtü gibi bişey var.. o örtünün maddesi ya da ismi ne?? nereden bulabilirim??

bu arada birşey daha.. heryerde aynı su tosbiği cinsi mi satılıyor?? en yavaş büyüyen su tosbiği cinsi ne bilen var mı aranızda?? çünkü ben çabucak büyümelerini istemiyorum.. internette arastırdım ama bulamadım..

Bu sorular daha önce tartışılmışsa ilgili konulara yönlendiriverin beni.. Ben arattım ama bulamadım sitede..

Acele edin.. çok fazla vaktim kalmadı.. kendimi daha fazla tutamıyorum.. heran alabilirim tosbiklerimi :S

Edit furkan54ozan Konu başlığı konu içeriği ile alakalı olmalıdır

RE: Kuru alan hakkında

Hoş geldiniz:)
O beyaz şeyin adı halı kaydırmaz.Genelde petshoplar kırmızı yanaklı su kaplumbagası satıyor baska cinslerde var ama nadiren bulunuyor.Büyümesi bulunduğu alan ve aldığı besinlerle alakalıdır zaten en fazla 25-30 cm oluyorlar ama ben hiç o kadar büyüğünü görmedim:)

Öncelikle foruma hosgeldınız.Umarım forumda iyi vakit geçirirsiniz.
Kaplumbaga almadan önce akvaryum alsanız daha iyi olur.Kaplumbaganın evi hazır olduktan sonra kaplumbaga almanızı tavsiye ederim.
WamPrelLa ya katılıyorum.Petshopda genelde kırmızı yanaklı satılır.Ev ortamında 25-30 cm büyümesi için çok uzun yıllar beslemeniz gerekir.Petshopa gittiğinizde en az büyüyen hangisi diye sorsanız "bütün kaplumbalar aynıdır bunlar hiç büyümez" cevabını alırsınız büyük ihtimalle...

Saolun verdiğiniz bilgiler için.. ben zaten çok fazla geciktirmiycem akvaryum olayını.. tosbikleri aldıktan 1 hafta sonra hazır olur yerleri.. o kadar da dayanırlar heralde.. hem biraz zorluk neymiş görsünler de kıymetini bilsinler akvaryumlarının :p
Bi de müdürün izinden dönmesini bekliorum akvaryum almak için.. hafta içleri işe götürmeme izin verirse 2 tane akvaryum alıcam.. izin vermezse 1 tane alıcam sadece ev için.. İşyerinde besleyebilirsem çok iyi olacak aslında.. Hep yanlarında olacam.. Kimbilir belki bigün sigortalarlar da tosbiklerimi :D:D

Bu arada site gerçekten çok faydalı.. iki gündür bayaa bi bilgi edindim tosbiklerle akvaryumlarla ilgili.. Konuya cevap yazan arkadaşlara da teşekkür ediyorum

Edit furkan54ozan Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

Bence 1 hafta sabredin akvaryumu hazırlayın sonra alın kaplumbaga...
Ayrıca sadece tek biryerde yaşasın...Hem işyerinde hemde evde sürekli yer degiştirince çok stres olacaktır...

ben orasını düşünmedim valla.. ama sadece evde beslesem fazla ilgilenemem.. eve pek uğramıyorum çünkü.. sürekli işte beslesem de haftasonları kim bakacak?? ölürler açlıktan.. ya biyerden sonra alışırlar heralde yer değiştirmeye.. zaten belki de müdürden izin koparamıycam.. orası da var.. önce bi o konuyu halledeyim.. sonra düşüneyim napcamı..

Edit furkan54ozan Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

ben o kuru alanı resim çantasınan yaptım üzerindekide halı kaydırmazı 1 milyoncularda satılıyor 1 tl ye :) nasıl tutturduğumuda sorarsanız iki camın arasında sıkıştırdım sadece. destekleyici birşey yok büydüğündede çaresine bakacağım artık :)

furkan54ozan arkadaşımıza katılıyorum ilk akvaryumu al tamamla sonra kaplumbağaları al yoksa 1hafta içinde bırak dayanmayı ölebilirler bile...

Geri