Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3.5cm al yanaklı kaplumbağam çok iştahlı

Atyxah

Gümüş 5 Üye
gammarus veriyorum sadece günde 20-25 tane atıyorum 2 veya 3 öğün şeklinde ama bir öğün veriyorum 7-8 tane hemen bitiriyor ve yarım saat sonra yine acıktım diyor yine istiyor ama atmıyorum sonraki öğününe kadar

yavru olduğu için sadece gammarus veriyorum başka bir şey vermiyorum ve başka yem vermem gerekiyor mu, ne vermeliyim ?

suyun üstünde kalan yem önerirseniz gammarus gibi iyi olur çünkü akvaryumda silis kum var yiyemez kakası da yere düşüyor zaten

gammarus veriyorum sadece günde 20-25 tane atıyorum 2 veya 3 öğün şeklinde ama bir öğün veriyorum 7-8 tane hemen bitiriyor ve yarım saat sonra yine acıktım diyor yine istiyor ama atmıyorum sonraki öğününe kadar

yavru olduğu için sadece gammarus veriyorum başka bir şey vermiyorum ve başka yem vermem gerekiyor mu, ne vermeliyim ?

suyun üstünde kalan yem önerirseniz gammarus gibi iyi olur çünkü akvaryumda silis kum var yiyemez kakası da yere düşüyor zaten
neden o kadar çok veriyorsunuz yemi. günlük toplam verilen yem miktarı kafa hacmi kadardır.

büyük verirsem 15 tane felan küçük gelirse 25 tane kafa hacmine yakın oluyor zaten ama yine de doymuyor

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan hayvanlardan oldukları için yağ depolarlar. Bu sebeple açlık eşikleri yüksektir. Doymak bilmezler fazla yerse kusar, kustuğunu tekrar yer. Biz evde bu ortamı sağlayamadığımız için belli oranı aşmıyoruz. Boyu büyüdükçe yem oranı artar. Hayvanın ajitasyonuna gelip fazla vermeyin o konuda insanı ellerinde oynatırlar.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan hayvanlardan oldukları için yağ depolarlar. Bu sebeple açlık eşikleri yüksektir. Doymak bilmezler fazla yerse kusar, kustuğunu tekrar yer. Biz evde bu ortamı sağlayamadığımız için belli oranı aşmıyoruz. Boyu büyüdükçe yem oranı artar. Hayvanın ajitasyonuna gelip fazla vermeyin o konuda insanı ellerinde oynatırlar.
tamamdır teşekkürler

Tetra reptomin baby yada tropical biorept supreme young yemi alın. Yada her ikisini de

Reptomin baby alın. Normal reptomin iri kan kurdu şeklinde büyük.

Artakuayı bilmiyorum. Ben kullanmadım.

Reptomin baby alın. Normal reptomin iri kan kurdu şeklinde büyük.

Artakuayı bilmiyorum. Ben kullanmadım.
hocam baby bulamadım büyükler için olan sticks aldım bölüp veriyorum yiyebiliyor sıkıntı yok elimde gammarus da var sabah gammarus akşam repotomin vermeyi düşünüyorum reptominden kaç tane vereyim gammarusun küçüklerinden 5 6 tane atıyorum kafasınun yarısına yakın şekilde

Sabah repto akşam gammarus olsun.

3,5 cm boyda ise 1 tane repto yeterli gelir. Kan kurdu şeklinde değil mi hala, düz stick gibi değil?

gammarusu nasıl atayım küçük küçük parçalar kaç tane yeterli olur ben bu zamana kadar hep bol bol attım sonradan farkettim çok atıyormuşum bundan sonra az yesin hayvan

Evet hala kan kurdu şeklindeymiş bir tane yeterli o zaman.

Gammarusu olduğu gibi parçalamadan 4-5 tane verin yeterli.

Geri