Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan

MehmetSafaO

Bronz 5 Üye
Kutudan kuru alan yaptım foto atmayı bilmiyorum ki daha bitmedi  neyse şimdi kuru alanına bir oda yaptım strafordan ısı  gecirmesin diye üstünden bir parça kestim  kendi yaptığım "kaplumbağa kuru alan isiticisini" ekledim ustune de güçsüz bir fan ekledim amacın su şekilde isiticiyi gece acicam kuru alani ısıtacak, fanda isiticinin yanmasini engelleyecek ve strafordan  odada az da olsa hava döngüsü yaratarak her yeri isiticak birde hava dongusunun sonunda strafordan odanin girisinden  sıcaklık artarak 30 derece civarı işi elde edecem (fikrimi eleştiren lütfen) birde uyku vaktinden yarim saat onca isiticiyi acacağım ki uyuyana kadar isinsin kuru alan

Bu kadar alengirli işle uğraşma bence. 30 derece uygun. Gündüz ısıtıcısına göre ısı bir iki derece düşük tutuluyorki bir taraftan üşümesi önlenirken diğer taraftan uzun süre kalabilme ihtimaline karşı vücudundaki su kaybını azaltıyoruz.

Bunun yerine kıskaçlı lambaya 40 wattlık mavi yada yeşil renk armut ampul takıp kullanabilirsin. Böylece hayvan ısınırken verdiği loş ışık sayesinde geceden sabaha kadar kullandığımız gece lambasına da gerek kalmaz. Loş ışık gece uyanıp hareketlendiğinde gözüne dalaşabilecek dekor, bitki rampa ucu gibi malzemeleri görmesini sağlar.

Geri