Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

azraklgl25

Yeni Üye
imdat. 1 yaşında iki tane kaplumbağam var ve bu kuru alan sıkıntıları cidden bıktırdı. internetten aldıgım kuru alanlarımın hepsi çöktü ben de cd kabını vantuzlarla tutturarak yaptım ilk zamanlar iş görüyordu ama şimdi hayvanlar büyüdüğü için buda çöküyor. bu hafta akvaryumumu yenileyeceğim ve bana kuru alan fikiri lazım (cam kestirme olayını asla anlamadım) bir de su seviyem yüksek hayvanlar yüzsün istediği gibi ama çevremdeki herkes düşük su seviyesinde bakmam gerektiğini söylüyor sizce ne yapmayalım? venys kuru alan önerenler oldu kullananlar var mı acaba

imdat. 1 yaşında iki tane kaplumbağam var ve bu kuru alan sıkıntıları cidden bıktırdı. internetten aldıgım kuru alanlarımın hepsi çöktü ben de cd kabını vantuzlarla tutturarak yaptım ilk zamanlar iş görüyordu ama şimdi hayvanlar büyüdüğü için buda çöküyor. bu hafta akvaryumumu yenileyeceğim ve bana kuru alan fikiri lazım (cam kestirme olayını asla anlamadım) bir de su seviyem yüksek hayvanlar yüzsün istediği gibi ama çevremdeki herkes düşük su seviyesinde bakmam gerektiğini söylüyor sizce ne yapmayalım? venys kuru alan önerenler oldu kullananlar var mı acaba
su derin olacak.

hazir kuru alan kullanmayin kendiniz yapin kaliteli olmuyor hazirlar.

tahtadan bir sey yapin en basiti cama silikonlayin ustune paspas yapistirin mis gibi olur ben boyle kullaniyorum

IMG20240217202126_01.jpg

hatta 1 haftadan fazla bekledi akvaryuma yeni gectim o yuzden 2 gun yeter hatta artar

Kuru alan örnekleri burada mevcut.

Akvaryum içi cam yatıracaksanız iç ölçüyü alıp ona göre kestirin. Cam kenarlarını traşlasın. Resimleri gösterin ona göre rampayı birleştirsin.

Silikonun 3-4 gün beklemesi iyi olur kokusu gidip sertleşir. Uygularken cam ıslak olmayacak. Silikon tutmaz gevşer.

Akvaryum düz dikdörtgen olacak.

Geri