Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana asla çıkmıyor

Orhnokrrr

Bronz 1 Üye
Merhabalar bir kaç ay öncesinde sahiplendim çok hareketli yemini çok iştahlı yiyor mutlu görünüyor ısıtıcısı var filtreside var kolay çıkabileceği kuru alanıda var ama hiç çıkmıyor bikaç defa güneş ışığı kuru alana geldiği için çıktı ama kış olduğu için güneşte göremiyoruz 47w lamba takılı bilgi verebilirmisiniz
Fotoğraflar eski çekim şuan su seviyesi yüksek ve lambayı yola doğru çevirdim

Ekli dosyalar

• 2f20672d-44ab-4a21-b899-33900c0c63a1.jpeg
    2f20672d-44ab-4a21-b899-33900c0c63a1.jpeg
    261.1 KB · Görüntüleme: 12
Merhaba, bence suyu biraz daha yükseltin ve onun tesadufen o kuru yere ckmasını saglayabilirsiniz. Birde lamba emanet duruyor dikkat edin. Birde kullandıgınız lambayı uvb+uva ile değiştirebilirsiniz

Suyu yükselttim fotoğrafdan sonra yine çıkmıyor lamba sağlamlaştırıldı daha küçük olduğu için uva lambaya gerek yok demişlerdi

Uv ampule şu aşamada gerek yok. Ampul uygun ısı değerini yakalıyor mu? Kibrit kutusu üzerine cam derece yatırıp yarım saat sonra kontrol edin 32 derece uygun mesafe olacak.

Hayvanın çevresinde hareket olmamalı. Ortamda kimse yokken çıkıyor olabilir. Aksi halde güvenli olan sudan çıkmaz.

İştahlı ve hareketli olduğuna göre hastalık durumu yok.

Geri