Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alana çıkmıyorlar

EMREGUZELAY

Gümüş 5 Üye
kaplumbağlarım kuru alana çıkmıyorlar rampaya gelip kafalarını çıkıp öyle duruyorlar sudan neden acaba sıcaklığı çok iyi kuru alanın

EMREGUZELAY' Alıntı:
kaplumbağlarım kuru alana çıkmıyorlar rampaya gelip kafalarını çıkıp öyle duruyorlar sudan neden acaba sıcaklığı çok iyi kuru alanın

Aynen benim hayvanlarım gibi neden acaba?

bilemiyorum ya okadar uğraştım akvaryum için şimdi de çıkmıyorlar

Daha yeni yaptıysanız kuru alanı hemen çıkmasını beklemeyin.Özellikle siz yakındayken korktukları için çıkmıyorlardır.
Siz yokken emin olun kuru alan çıkıyorlardır.Zamanla alışacaklardır.

10 metre var aramızda :D dürbünle bakıyorum :D

çok seviyorum kaplumbağalarımı onların yanına 2 tane daha alıyorum şimdi pazartesi günü gelicek rahat etsinler istiyorum hep

aynen...! öylece uç kısmında duruyorlar.dün gece bidenelerimden mikmik öylece yattı akvaryumun dibinde.. aklım çıkdı birşey olacak diye:boat:

Benimki de ya suyun dibinde yatıyor ya suyun dibinde yatıyor yada ıstıcının kablosuyla akvaryumun camına dayanarak öylece uyuyor.Kuru alanda fazla uyumayı sevmiyor :) Ama zamanla alışacağını düşünüyorum :)

Korkmuş olabilirler. Çok iyi görüyorlar. Siz yokken çıkıp sizin geldiğinizi fark edince kaçabiliyorlar.

umut 2.günün sabahı çıkdı..mik de 3.gün...demekki ilk başta korktukları için çıkmamışlar :sorcerer: şimdi de inmiyorlar kuru alandan..nasıl indirebilirim ?? şaka yaptım :D

Geri