Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana nadir çıkıyor

Damlanur

Yeni Üye
Merhabalar ben forma 1 ay öncede yazmıştım baya yardımcı olmuştunuz teşekkür ederim kaplumbağam akciğer enfeksiyonu geçiriyordu düzeldi sayenizde fakat şu problemimiz var kuru alanı tam olması gerektiği gibi yaptım asla üşümeyecek şekilde tahta ve pvc var üstünde ışıkta uvb li sarı ısı lambası yakıyorum hemde normal sarıyı yakmadığımda yeşil renkte ısı veren lamba kullanıyorumda benim kaplumbağa hiç güneşlenmeye çıkmıyor hep yüzme peşinde hiç ışığı kapatmıyorum illaki benim görmediğim zaman çıkar diye ama hep çıkarken yakaladım bi kaç sefer 2 dakika durup atlıyor aşşağı kemik gelişimi için şüpheleniyorum normal d vitamini alıp damlatsam işe yarar mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kabuk boyu kaç cm?

Hayvanın önden ve tepeden komple resimlerini çekip atabilir misiniz?

Civarında birisi olduğunda çıkmazlar. Kuru alan tehdide açık bölgedir.

Isıtma lambasını az biraz rampaya yaklaştırın. Böylece ısıyı algılayıp çıkma isteği doğar.

Uvb ampul yeterli ısı vermez. En çok çıktığı saatte 1 saat kadar yakın.

Yeşil yerine de normal ışık vereni yakın. Renkli ampul kolay bulunmuyor patlamasın.

Geri