Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanda üst üste duruyorlar

bahar2001

Gümüş 5 Üye
benim iki kapluşum var ama birisi büyük birisi küçük 1 2 aydır bakıyorum ama küçük taşa yeni çıkmaya başladı büyük hep çıkıyordu zaten ama küçük çıktığı zaman büyük onun üstüne çıkıyor ve tek kafası ve ayakları gözüküyor o zaman güneşlenir mi veya ne yapmam lazım:rolleyes::shy::rolleyes::shy::rolleyes::shy::rolleyes::shy:

Konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır/tubidik

RE: kapluş sorunu

forumu gezebilirsin çekinme :D daha öncede soruldu bu soru. Bu hareketleri üstteki lambaya daha yakın ve daha sıcak olduğu için yapıyor. Çok normal yani kaplumbağalara özel şey diyebilirim her kaplumbağa mutlaka yapar.

Sevda Hanımında dediği gibi bu normal birşey amaç ışığa yakın olup daha çok ısınmak :)

forumu gezdim ama bulamadım ya zaten küçük yeni taşa çıkmaya başladı zaten biraz kabuğu yumuşamış güneşlendiremiyorum çünkü avaryum çok ağır ondan uv veya uvb bilmiyorum kulanıyorum

Geri