Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alanım..

turab-berk

Bronz 2 Üye
eski minik akvaryumumu yeni 65-40-40 cm olan yeni akvaryumumun içine dik bir şekilde koydum. küçük akvaryumun üst tarafı yani açık tarafı akvaryumun içine bakıyor yani kapluşlar orda da yüzebiliyor ve alan daralması olmuyor:) böylece su seviyesi 23 cm e çıktı ve kocaman bi kuru alan oldu:) kuru alana çıkmaları için de plastik bi parçayı eğimli şekilde akvaryumun camına sabitledim üstüne de halı kaydımazı koydum yani kapluşlarım rahatça kuru alana çıkabiliyor:)

Hayırlı olsun :) Fotoğraf ekleme imkanınız olsaydı keşke. Akvaryum içinde akvaryum nasıl duruyor merak ettim :)

Bende çok merak ettim.İlginç bir tasarım olmuş.Görmek isterim :)

sağolun:) maalesef fotoğraf koyamıyorum.. arada turab içteki akvaryumun camının bi tarafına berk de öbür tarafına geçiyor öyle birbirlerine bakışıyorlar çok komik oluyor:)
http://tinypic.com/view.php?pic=1znxu12&s=7
akvaryumu kuşbakışı olarak kısmen çizdim:) kırmızı çizgiler küçük akvaryum mor bölümde kuru alan oluyor..

Resim koyabilirseniz iyi olur çünkü ben çizimden bir şey anlamadım :(

woswos' Alıntı:
Resim koyabilirseniz iyi olur çünkü ben çizimden bir şey anlamadım :(
Hocam içine koyulan (küçük) akvaryumun tabanı diğer (büyük) akvaryumun yan camına dayanmış mor ile gösterilen yerde içine koyduğu (küçük) akvaryumun yan camı. Uzantı olan morda sanırım kuru alana çıkılması için yapılan rampa. yani kare olan bir akvaryumu düşünün kapaksız onu daha büyük bir akvaryuma yan olarak koyuyoruz. Anlatabildim mi? :)

Evet iyi bir fikir gibi duruyor.Kuru alan hem kuru hemde suyun içinde bir ıslak alan olmuş :)

Geri