Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanımm.. Akvaryumum...

gocaman

Bronz 4 Üye
mailto:/i/s5000920.jpg/
mailto:/i/s5000921.jpg/
mailto:/i/s5000922.jpg/

Akvaryumu hazır aldım kuru alanı ben yaptım :) elimdeki malzemeler ile

Şimdi paylaşmak istedim ve açıklıyayım daha önce youtube de gördüm ben biraz farklısnı yaptım iki adet cd kabı gene aynının biraz farklısı idi benimkiler

ilk önce düz olarak suyun 2 cm üst tarafına gelecek şekilde köşe tarafa 1 cd kabını japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım ( bazıları sağlıklı değil diyor söyleyim şimdiden )

Daha sonra ikinci bir cd kabını gene japon ile diğerine çıkmak için suyun içinden rampa şekline yapıştırdım ve
Üstüne eve laminat parke döşenirken laminatın altına konulan bez parçasından koydum güzel oldu çıkabiliyorlar :D

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Güzel olmuş elinize sağlık:) kullandığınız yapıştırıcı inş. sorun yaratmaz:)

İnş :( başka bir şey bulamadım zavallı hayvanlar plastik kabda idi kaç gündür beklemesinler dedim :( yem yemiyorlardı

Hayırlı olsun. Akvaryum silikonu ile yapıştırabilirdin. Su değdikçe bunların yapışkanı gidebilir.

:/ hmm anladım ısıyı dağıtmak için birşey gerekiyor sanırım hava filtresi gibi birşey o eksik :/

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Akvaryumunuzun üstünü kapatın mutlaka bir kapak ayarlayın yani. Isınma lambası da kullanarak kuru alanı ısıtabilirsiniz bunun dışında ayrı bir ekipman kullanmanıza gerek yok.

Fakat sanırım iç filtre de kullanmıyorsunuz ya da henüz koymadınız akvaryuma. İç filtre de mutlaka olması gerekenlerden. Bir de su miktarınızı biraz daha artırın kuru alan rampası en az yarısına kadar suda kalsın ki kaplumbağanız kuru alana rahatça çıkabilsin.

İç filtre, ısınm lambası ve akvaryum kapağını da hallederseniz, su miktarını da biraz artırırsanız çok daha iyi hale gelir akvaryumunuz. Emeklerinize değmiş güzel bir çalışma.

peki kapak koyduğum zaman masa lambasını camdan berimi kuru alana doğrultacağım ?

Yok öyle ısınmaz. Yapabiliyorsan kapağın üst kısmına montele lambayı.Yapamazsan yani masa lambası kullanacaksan kuru alana kadar olan yeri kapat, kuru alanın üst tarafında da lamba olsun. Geceleri zaten lambayı kapatıcaksın. Lambayı kapatınca da tüm kapağı kapatırsın. Ama hava alacak boşluk olsun.

Evet katılıyorum. Forumda bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi de bulabilirsiniz, ısınma lambası diye arattığınızda.

Öncelikle motor alacağım bu hafta sonra masa lambası güneşlendiriyorum düzenli olarak uv ye gerek yok tam oluyor sanırım :)

uvb lamba gerekli aslında eğer güneşe çıkartamayacaksan. d vitamini sentezi için gerekiyor yani. d vitamini de Ca emilimi için lazım. Yine de alamazsan vitamini aksatmamak lazım.

2 günde bir güneşlendiriyorum :) ve motor aldım bugün :) güzel oldu ama sanırım kablumbağaları çekiyor :D zorlanıyorlar yüzmekte foto çekip atacağım

mailto:/i/s5000927k.jpg/

Ok yönüne üflüyor kapluşları itiyor o havanın gücü :( veya çekiyor :(
Buyrun

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Hayırlı olsun :) karşı cama koyarsan ısıtıcının yerine, daha az sallar kapluşları :)

Hayırlı olsun:) yüzmelerini engellicek kadar çekmiyordur ya:D

Geri