Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

genel durum hakkında bilgi

busee9998

Yeni Üye
kabuk boyu 5 cm ve durmadan deri değiştiriyor bu büyüdügünün işareti olmalı ama suyu çabuk kirleniyor :/
yem olarak tetra reptomin sticks ve gammarus kullanıyorum ek olarak başka yem gerekli mi ?
marul ve et de verince yiyor şimdiye kadar ne verdiysem yedi

6 cm kabuk boyuna kadar yeterli sonra ek olarak tropical biorept W ve dajana gammarus sticks yemlerini alacaksınız.

Derileri iç filtre çeker bir kısmı yüzeyde birikir bunları da maşrapanın ağzını eğerek alırız.

Marul için erken ama yiyorsa haftada bir körpe yapraklarından kabuğu çapında verin.

Et yemden uzaklaştırır. İştahsızlık ve hasta olduğu zamanlarda öneriyorum. Çiğ olmayacak. Birkaç dakika haşlanıp verilecek.

sürekli yem yemesin ve gelişim evrensinde yem protein açısından yetersizdir diye extra olarak veriyorum ama et vermeyi bırakayım.tabikii pişirerek veriyordum.
teşekkürler bilgilendirmeniz için.

birde 3 gün önce akvaryum suyu yeşillendi yosun mu anlayamadım pek. temizledim ama tekrar yeşerdi su. bu durumdan nasil kurtulabilirim
direkt gün ışığı alan yerde bunun etkisi var mıdır yosuna

Yosun ufak iğne başı kadar bile kalsa yine ürer. Akvaryum gün ışığı görsün ama doğrudan güneşi görmesin.

Isıtma lambaları da güneş kadar olmasa da bir miktar yapar.

Akvaryumu komple temizleyin önce akvaryuma ait bulaşık süngeri ile bütün camlardan geçin sonra suyu komple alın.

Ekipmanları da yıkayın.

Geri