Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alansız

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Kuru alansız yaşar. Onun ihtiyacı her beş dakikada bir falan küçük burnunu sudan çıkartmak ki o da boğulmamak için. Ama böyle dediysem ihtiyacı yok demk değil. matar olmaması yosunlanmaması için kuru alanın olup orada kaplumbişin kuruması lazım.
 

Kral

Altın 5 Üye
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
226
nasıl kuru alan yapabilirim resimli gösterirmisiniz?
 

ßusra

Gümüş 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
183
Petshoptan herhangi kaplumbağanızın rahatça üzerine çıkabileceği gibi bir kaya alabilirsiniz petshopcuya sorarsanız o size nasıl kullanacağınızı söyler pahalı bişey değil alt üstü bir kaya veya mango kökü siz söyleyin o verir.Kuru alana birde lamba alırsanız çok iyi olur.
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Akvaryum taş koyamayacak kadar küçükse veya su yüksekliğine göre taş bulamazsanız cd kabından da yapılabilir. Çok fazla sağlam olmuyorlar ama geçici bir süre için işe yararlar. Eğik bir şekilde koyulur üzerine kaymaması için bir şey koyulur vantuzlar bir alttan bir üstten vs. Veya aragornun akvaryumu gibi reklam levhası da olabilir. Ararsanız bulabilirsiniz. O güzel ve sağlam olur alt kısımda da kapluş gezebilir yer kaplamaz fazla.
 
Üst