Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kurualanda farkli mazeme kullanimi

asi kız

Bordo Bereli
iyi gunler kurualana ne yapdiysam olmadi benim keretalar hepsini alaşagi etti.kackez halikaydirmazi bantladim silikonladim yapistirdim.hicbirifayda etmedi.suan fakli bimazeme kullandim onlarin cikmasinaizin vermeden ben denedim halikaydirmazi cekdim rampadaki tum gucumle cikmadi cikmayinca bende olmustur herhal dedim????su gecirmeyen bisiymisannem buzdolabinin vs.kullanirken gormustum bende denedim nasil olmus?
https://hizliresim.com/lbzjvk alti yapiskan????
https://hizliresim.com/bL4DDV

Olur. Su geçirmez tip ise uygun. Yeterki suya sarkmasın. Ama yine de tırnaklarıyla deleceklerdir.

Cvp: kurualanda farkli mazeme kullanimi

evt abi su gecirmez.o tirnâklari yuzunden ňe yapacagimi şaşirdim zaten????otirnaklarini opecem onu istiyorlar????????sevmisler galiba zarar yok suanda????

suanda guneslenmek icin yaris icindeler resmen????bilseydimdaha once yapardim bunu????aradabi yeniledikmi tmmdir nasipse????

Mutfak raflarına konan yapışkan kağıt. Suya teması olmamalı.

Benim kuru alanda kullandığım paspastan alabilirsin. Tek parça halinde keseceksin. Paspas satan yerlere ve yapı marketlere bak. Farklı renkleri mevcut.
mailto:/forum/konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

Hayır. Rampa kenarlarındaki camlar kaymasını önlediği için sabit duruyor yeri geldiğinde kirlendiğinde çıkarıp lavabo fırçası ile fırçalıyorsun. Antibakteriyel sıvı sabun yada bulaşık sabunuyla sonrada duş altında iyice yıkayıp silkeleyerek duruluyorsun.

abi senin o kullandin mazemeyi bulamadim yani buldumda hep metre hesabi satiyolarmis.yani kurualan icin danistim bikac sitede gorunce okadar kucuk satmiyoruz dediler????ondan boyle ugrasiyorum hep????

Eni 80 cm standard. Boyda da 30-40 cm ne kadar lazımsa o kadar kestireceksin. Aldığını da uygun şekilde kestireceksin. İstediğin ölçüde kesip vermezler.

Bauhause ta buldum aldım ama benim kuru alan akvaryum içindeki sabit cam kenarlarından tutacak parçalar yok nasıl kullanacağımı bilemedim. Akvaryum silikonu ile yapıştırsam çok mu kullanışsız olur. Birde bu malzemeyi alırken kalın vantuzlu banyo kaydırmazlardı gördüm. Bunlardan alıp vantuzlu nasıl olsa koysam diyorum . Bu tip malzemeler salınım yapar mı acaba. Bu basit olanlardan değil de kalitelilerden. Yoksa aldığım malzemeyi silikonla yapıştıracağım.

Banyo kaydırmazları salınım yapabilir onlar kokuyor.

Çift taraflı bant alıp kullanabilirsin. 2-3 cm parçalar kesip 4 köşeden tabana bantla, rampaya yapıştırma.

anladim abi dedin gibi yapmak daha mantikli yoksa ugrasir dururum.

Geri