Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kurutulmuş Karides Hakkında

ThunderVolt

Bronz 4 Üye
Katılım
13 Ağu 2010
Mesajlar
54
Arkadaşlar kaplumbağamı aldığımdan beri (2 ay kadar geçti) yaklaşık her gün kurutlmuş karides (Sanyu + Normal paket ) olandan veriyorum.Turtle Sticks de veriyorum ama karidesi her gün 3-4 tane yiyor.Acaba bir sorun oluşturur mu? Nasıl vermeliyim?..Teşekkürler
 

tubidik

SKF Delisi
Katılım
9 Haz 2009
Mesajlar
2,316
ana yemi yani Turtle Sticks yemi de yiyorlarsa günde 3-4 tane kurutulmuş karidesten bişey olmaz bence :) Eğer imkanınız varsa seranın yemlerini ya da tetra reptomin kullanırsanız ana yem olarak kapluşunuz daha iştahlı ve sağlıklı büyüyecektir.
 

yes23

Platin 5 Üye
Katılım
13 Eyl 2010
Mesajlar
326
En çok karides sevdikleri için ben Turtle Stick türü yemi daha az kullanıyorum. Turtle Stick'i Sabah- Akşam 4'er olarak veriyorum, karidesi de sabah- öğlen- akşam 2'şer veriyorum. Çok mutlu oluyorlar, karidesi daha çok seviyorlar.
 

yasin187

Bronz 3 Üye
Katılım
4 Tem 2010
Mesajlar
69
haftada 3 4 tane ver karides hergün vermenin anlamı yok turtle stick sanyu yada sera raffy verebilirsin ana yemek olarak

Edit alcatraz:Lütfen Türkçemize önem verelim.
 
Üst