Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuş hakkında bilgi istiyorum

tarçınım-kahvem

Bronz 5 Üye
arkadaşlar ben bir kuş aldım tecrubesz oldugum için sizden yardım ıstıyorum kuşum erkek  ve 5 aylıkk tek aldım konuşsun diye kafesinde neler olması ve nası olması gerekiyo yuvalık gerekirmi dahamı mutlu alır yuvalık alırsak parazit ilacı suya sıkılan vitamin var ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız cok sevinirim ve ufak bilgiler de işime yarıyıcaktır

Kuşun türünü yazmamışsın. Konuşma hadisesi dediğine göre muhabbet kuşu olmalı.

Burun derisi mavi ise erkektir pembe ten rengi ise dişidir. Dişiler konuşmaz.

Hayvanla sürekli ilgileneceksin. Ayna olmayacak. Ayna olursa hayvan onunla ilgileneceği için konuşmaz. Gaga taşı ve mürekkep kemiğinin ikisini de al. Taş gagasını törpülemede mürekkep kemiği kalsiyum alması için.

Yuvalık ya da banyoluğu muhabbet kullanmıyor. Çiftleşme olayı olmayacağına göre yuvalığa gerek yok. Hayvana çift alırsan onunla ilgileneceği için yine konuşmaz.

Cvp: RE: kuş hakkında bilgi istiyorum

cem' Alıntı:
Kuşun türünü yazmamışsın. Konuşma hadisesi dediğine göre muhabbet kuşu olmalı.

Burun derisi mavi ise erkektir pembe ten rengi ise dişidir. Dişiler konuşmaz.

Hayvanla sürekli ilgileneceksin. Ayna olmayacak. Ayna olursa hayvan onunla ilgileneceği için konuşmaz. Gaga taşı ve mürekkep kemiğinin ikisini de al. Taş gagasını törpülemede mürekkep kemiği kalsiyum alması için.

Yuvalık ya da banyoluğu muhabbet kullanmıyor. Çiftleşme olayı olmayacağına göre yuvalığa gerek yok. Hayvana çift alırsan onunla ilgileneceği için yine konuşmaz.

yinede yapsambi sakıncası olmaz dimi kuş için yyada banyoluğu yapsam hastalanırmı üşüyüp

Ben muhabbet kuşunun yıkandığını görmedim bilen varsa yazsın.

Ben çok besledim muhabbet kuşu kuşlar için ufak küvet şeklinde aparatlar var kendin zor yıkama ondan 1 tane alıp kafesine koyabilirsin genelde yazın sıcakta bunaldıgında içine girer tüylerini kabartır içine oturup kendini biraz çırparak serinler bunu kendi isteyince yapar ama kendin müdahale etme kışın da kaldır kendini ıslatip hasta olmasın

Ben şuan geçici olarak bir muhabbet kuşu bakıyorum akraba tatile gitti ve kuş bende istersen örnek olsun diye resim de atabilirim

Cvp: RE: kuş hakkında bilgi istiyorum

Dilan1903' Alıntı:
Ben çok besledim muhabbet kuşu kuşlar için ufak küvet şeklinde aparatlar var kendin zor yıkama ondan 1 tane alıp kafesine koyabilirsin genelde yazın sıcakta bunaldıgında içine girer tüylerini kabartır içine oturup kendini biraz çırparak serinler bunu kendi isteyince yapar ama kendin müdahale etme kışın da kaldır kendini ıslatip hasta olmasın

Ben şuan geçici olarak bir muhabbet kuşu bakıyorum akraba tatile gitti ve kuş bende istersen örnek olsun diye resim de atabilirim

atarsanız çok sevinirim fakat benim kuşımun kafesi yuvarlak banyoluğu asıcak yer yok kapıyada asılabilirmi

Asılacak bir şey olmasına gerek yok leğen ya da Hamam tası bile olur. Ben kendi elimi musluğun altına götürürdüm. O yürüyerek gider suya girer çekilirdi.

Hayvanı sürekli kafeste tutmayın. Ben günün yarısının kapağı açık olmasını öneririm. Ben beslerken kapağı hiç kapamadım. Canı istediği zaman yada yemek ve su içmeye girerdi. Tabi pencere cam açıkken yapmayın.

Konuşmasını isterseniz sık sık basit ve kısa bir kelimeyi söyleyin. Özellikle adını.

Fazla ballı yem vs vermeyin. Standart darı işinizi bolca görür.

Hayvan daha ele alışmamışsa ele gelip suyun altına girmez kafeste ascak yer yoksa küvet almana da gerek yok ufak çay tabağı da işini görür dışarı çıkarınca gorebilicegi yere koy tercih ederse girer benim muhabbet kuşu bazen bunalinca suluguna girip kendini ıslatmaya çalışıyordu AEK nin dediği gibi hayvanı kafese çok tıkama ürkekte alıştırma yabani yetişmesin elini yanına yaklaştırdıgında hafif hafif çekme o şekilde saldırgınlaşir ve avuç içine alındığında saldırganlaşır kafes içindeyken işaret parmagını uzatarak ele gelmesini sağlayabilirsin ilk başta biraz korkup sağa sola kaçıcaktır sakince yaklaş zaman içerisinde alışıp parmagina gelicektir tam olarak güvenini kazandığında zaten yakanı bırakmıycaktır kafana eline omuzuna kendi isteğiyle uçup gelicektir ben yarin size foto atarım incelersiniz

İlk defa mi kuş besliyorsunuz bilmiyorum şu konuda bilgi veriyim kuşların çoğu yemlikte yem var sanılıp yem verilmemekten ölür kuş yediği yemin kabuğunu tekrardan yemligin içine bırakır zamanla alttaki yeme ulaşamaz açlıktan ölür 2 günde bir yemligi alıp çöpe üfleyin üstteki kabuklar çöpe gider taze yem kalır hatta bununla uğraşmak istemezseniz internette 5 tlye akıllı yemlikler var full yem dilduruyosunuz üst kısma alt tarafta da hazne var hayvan yedikce kabukları alttaki boş haneye doluyo üstten de taze yem geliyor böylelikle hem hayvan aç kalmıyor hemde kafes kirlenmiyor istediğiniz zaman alttaki hazneyi alıp dökebiliyosunuz öneririm

Dilan büyük bir kafese geçsen iyi olur. Bu içindekileri de koyduğunda çok ufak kalmış. Şöyle 3-4 tuttunma çubuğu olan tiplerden sağa sola rahat hoplayıp zıplasın. Hani şu yandan baktığında elmaya benzer şekilde olanlar var ya aşağıdan yukarı doğru genişleyenlerden.

Hazımsızlık çekerse ayrı olarak bir yem kabına yemesi için taşta koyabilirsin. Az biraz silis olabilir babam geçmiş zaman kanaryalarında beyaz quartz ya da onun gibi bir taş koyuyordu. Muhabbete de koymuştuk sonra. Ben yerken denk gelmedim ama sürekli yediği birşeyde değil zaten. Kuşlar tahılları ve tohumları parçalamak için taş yer.

Haftada iki defada marul yaprağını yenileyerek daimi koyun.

Kuş benim olsa çok şey yapardım cem bey ama bana ait değil sahipleri tatile gittiği için 1 aylığına ben bakıyorum ????

Öyle mi desene hayvanın kurtarırı yok.

Evet ama teslim ederken uyarıda bulunucam yer darlığı konusunda

Cvp: kuş hakkında bilgi istiyorum

yuvalık ayna gerek yok 

uğraşabiliceği plastik olmayan bir oyuncak 
2 ve ya 3 tane tahta tünek plastik olmasın yeterli

vitamin vb katkılar kullanma suyunu her gün değiş 
kafeste kalamar kemiği mutlaka olsun
yem olarak versele-laga veya vitakraftın muhabbet yemini alabilirsin bu 2 marka en kalitelilerinden
kafeste kuş kumu ayrı bir yemlikte bulundurulmalı pahalı bir şey değiş 3-5tl

kuşun daha küçük haftada en az 2 kere mama hazırlıyıcaksın
haşlanmış yumurta
irmik
mısır unu
bebe bisküvisi
havuç
 bu malzemeleri mikserle yemliğe koy eğer yemesse yemi çıkar mamayı yemek zorunda kalsın.

kuş yuksekde olsun kafesi büyük olsun kafes ölçün nedir ?

Geri