Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kusma

Erik

Bronz 4 Üye
Sabah tospalara devit4e bandırılmış serra raffy yem verdik afiyetle yediler..sonra biraz güneşşlenmeleri için fanusa koyup balkona çıkardım bi 25-20 dk kaldılar orda..akvaryumlarına yerleştirmeden önce ısıtıcı lambalarını açtım ve kuru alana yerleştirdim..biri direk suya daldı fakat diğeri hiç ayrılmadı ordan bir süre sonra gittiğimde kuru alana mıçtığını farkettim temizlerken suya girdi ve yediklerini kusmaya başladı suyun içnde..acep üşütmüşlermidir yoksa yedikleri mi fazla geldi anlayamadım :(

Cvp: Kusma

Bahsettiğini ürün sanırım devit 3. Yani d vitamini.
Bu ürün güneşlendirme yapamayan yada uvb lambası olmayanlar için haftada bir verilebilir. Siz zaten güneşlendirmeye çıkarmışsınız. Fazla D vitamini böbreklere zarar verir. Sindirim sistemini de etkilemiş olabilir.

Bunun haricinde güneş çarpması veya rüzgardan etkilenmiş olabilir. Bu konulara dikkat ederek güneşlendirmek gerekiyor.

Yem miktarına ve öğün durumuna dikkat ediyorsunuzdur sanırım.

Başka bir anormallik olmaz ve bu durum yarın sabahta devam ederse veteriner kontrolü yaptırmalısınız. Ancak yarın yemesi ve dışkılaması normal olursa belkide bugün kusmasının vitamin fazlalığından olup iyi olabileceğini bile düşünebiliriz.

gün içerisinde evde olamadığımızdan dolayı pek güneşlendirme yapamıyoruz uvb lambamız da yok ne yazıkki.. oda güneş alıyor ama akvaryum direk güneş ışınını alamıyor..biz de her akşam eve geldiğimzde devit 3 sürüyoruz ve ısıtıcı lamba altında tutuyoruz tospacıkları anca..umarım kötü bir durum yoktur şimdi tek tük veriyorum yemlerini de yiyiyor ama yarısını cıkarıyor sonra tekrar yiyiyor.

Devit 3 ü her akşam yemlere sürerek mi veriyorsunuz? Doğru anladım değil mi? Eğer böyle ise uzun zaman devit vermeyin. Çok fazla yükleme olmuştur. Normalde haftada bir kez verilebilir.

AEK' Alıntı:
Devit 3 ü her akşam yemlere sürerek mi veriyorsunuz? Doğru anladım değil mi? Eğer böyle ise uzun zaman devit vermeyin. Çok fazla yükleme olmuştur. Normalde haftada bir kez verilebilir.

hayır devit3'ü her akşam üst kabuklarına sürüyordum ama o olaydan beri surmemeye başladım

Yemesinden iyi. Ama doğru yapmışsınız. O da sık yapılmamalı. Yem yemesi nasıl durumda?

Siz birkaç hafta devitten uzak durum sonra sadece haftada bir yem ile verin derim.

Geri