Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kusuyor gibi yapıyor ?

ecenaz

Yeni Üye
Katılım
20 Eki 2009
Mesajlar
2
arkadaşlar kaplumbağamda bir sorun olduğunu düşünüyorum. bir şeyden rahatsızmış gibi haraketler yapıyor kendini kusturur gibi ve arkasınan enteresan bir ses çıkarıyor kendini kasıyor bu konuda bilgisi olan var mı?

Edit furkan54ozan:Konu başlıgı konu içeriği ile alakalı olmalıdır.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: yardım lütfen

Mevsimsel olabilir. Başka herhangi bir rahatsızlığı yoksa endişe etmeyin. Ses çıkarmayı ara ara yaparlar, ekipmanlarınız tamsa korkulacak bir şey yok demektir. Kendini kusturur gibi yapması derken, nefes alamaması ya da nefes alırken zorlanması ses çıkarmasıysa kastettiğiniz üşütme durumu da olabilir. Alt kabukta pembelik, yem yememe, suda dibe batma, hep kuru alanda durma, gözlerde şişlik gibi belirtiler varsa bu olasılık daha fazla demektir. Ancak bu tip şeyler yoksa endişe etmenize de gerek yok gibi görünüyor.
 

ecenaz

Yeni Üye
Katılım
20 Eki 2009
Mesajlar
2
RE: yardım lütfen

Öncelikle bilgi için teşekkür ederim ama 2 senedir bu sürekli olarak devam ediyor mevsim değişikliğinden kaynaklandığını sanmıyorum. Üşütme belirtilerinden de hiç biri yok. Her zamn ki gibi neşeli ve haraketli.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim...
 

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
1,826
RE: yardım lütfen

üşütme belirtileri yoksa bende endişelenmeyin.Kapluslar nefes alıp verirken boynunda sürekli birşey atıyor gibi kastettiğiniz buysa bir sorun yok:)
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: yardım lütfen

2 yıldır olan şeylerse gözlemledikleriniz ve bir hastalık belirtisi de yoksa yukarda bahsettiklerim gibi, içiniz rahat olsun endişe etmenize gerek yok. Biz teşekkür ederiz, iyi paylaşımlar.
 
Üst