Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuyruk yerinden çıkan şey?

nuray_ora

Yeni Üye
merhaba
ben yaklaşık 7 senedir kaplumbağa besliyorum
kırmızı yanak..
oldukça büyüdü..
bugün kuyruk kısmından bir parçanın dışarı çıktığını gördüm ve suyu kan içerisnde kaldı..
acaba nedir,veterinere götürmem gerekir mi?
bilgi verirseniz sevinirim.

Kaplumbağanın cinsiyeti nedir ? Kuyruğundan çıkan şey neye benziyor ? Kan çıkması normal olmayan birşey veterinere gitmek her zaman faydalı olur.

kaplumbağamın cinsi bence dişi
emin değilim ama çıkan şey ise küçük bir parça ve kırmızı ..

Eğer gerçekten dişi ise içinde kırılan yumurtadan dolayı kanama olduğunu düşünüyorum. Bazen bu şekilde olabiliyor ve acilen veterinere gitmesi gerekiyor.

cinsiyeti için daha çok erken bende kaplumbağamın dişi olduğunu sanıyorum kuyruk altından yaklaşık 1.5 cm kadar bişet çıkıyor ama kan yada benzeri bir sıvı yok 5-6 saniye sonra tekrar içine giriyor ...
okuduğum bir sitede bu olayın cinsiyetle alakalı olduğu yazıyor dişi sanılan kapuşların aslında erkeklik organı o dışarıya çıkan şey... bu genelde ergenliğe yeni geçen 3 yada 4 yaşında kapuşlarda meydana geliomuş ...

Geri