Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuyruk!

Kral

Altın 5 Üye
küçük kaplumbağamın kuyruğunun ucundan az birşey kopmuş sanırım büyük kaplumbağam ısırdı ama böyle kopmadan önce kopmak üzereydi yani kıvrıktı kopacaktı yerine gelirmi yani birşey olur mu?

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

kaplumbağalarda rejenerasyon (kopan kuyruğun yerine gelmesi) yok bildiğim kadarı ile.. yani yerine gelmesi gibi bi durum maalesef söz konusu değil.. böyle bir şey olabilceğini daha önce size söylemiştim eğer hala devam ediyorsa kavgalar yavrunun sağlığı için onları ayırmanız lazım.. geçmiş olsun umarım sorun daha da tehlikeli boyutlara varmaz..

bacağını ısırdı ve biraz bırakmadı en sonunda biraz çektim yavru kapluşu yine bırakmadı büyüğünün kabuğuna bir tane vurdum öyle bıraktı ve büyüğünü satacağım onların sağlığı açısından iyi olacak alan varsa adresimi verebilirim.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

evet ikisi içinde yapabileceğiniz en doğru şey daha da geç kalmadan onları ayırmak..

ayırdım ve yarın Allah izin verirse bir akvaryumcuya satacağım...

onca yıldır birlikteyseniz nasıl ayrıldın miniğinden

Geri