Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lamba önerisi

beyzagur

Bronz 5 Üye
Yakın zamanda kuru alanım için olan ısıtma lambası patladı.Philips in eco classic modelini kullanıyordum ama şuan nereye bakarsam bakıyım ampul yok. Genel olarak site içindeki yorumlara baktığımda ecolite holosoft 52w önerilmiş ama girisi E27.Benim masa lambamın girişi ise E14.İnternette ecolite holosoft un ince duylu modelini de buldum ve fiyatı gayet uygun fakat 10 tl kargo ücreti istiyorlar.Yani ampulün fiyatının 4 katı.Başka önerebileceğiniz çoğu yerde bulabileceğim bir ampul var mı?

Cvp: Lamba önerisi

tekzen, koçtaş gibi sitelerden alabilirsin oralarda o saçma kargo fiyatını istemez
bide bu var ama 42 wattlık bu ampül mailto:/AMPUL-HALOJEN-TOP-ECOLITE-42W-E14-BUZLU,PR-109983.html

ha unutmuşum hepsiburada da vardı ecolite orayada bak e 14 ü olabilir

Söylediğiniz sitelere baktım ama malesef ikisinde de ürün bulunmuyor.Elektrik deposu da 10 Tl kargo istiyor.Hepsiburada da ürün normalin iki katı fiyatta ve 5 lira kargo istiyor.Malesefki İzmir de hiçbir yerde de ürünü elden almak için bulamadım.

https://www.tekzen.com.tr/seffaf_buji_halojen_ampul_42w_e14_47081_/840918 
burda 42 wattlığı var, lamban nasıl birşey bilmiyorum ama, uygunsa eğer duyu e 27 ile değiştirmen ( sen değil tabi elinden bu işlerin geldiği bir büyüğün değiştirmesi ) senin avantajına olur e 14 genelde başucu, okuma gibi işler için kullanıldığından fazla çeşit bulamayabilirsin, eğer uygun değilse lamba 20 liraya mandallı e 27 duylu lambaları  gittigidiyor gibi sitelerde bulabilirsin

http://www.koctas.com.tr/osram-ekonomik-klasik-damla-ampul-46w/20372-27943/?place=urun-liste

burda da 46 wattlık olanı var

Ecolite'in E27 ve E14 tipleri mevcut. Markette 6 tl civarlarında satılıyor.

Piyasada yerli malı soft armut ampuller var 3 tl ama çabuk patlıyor.

Alırken birkaç tane al.

Geri