Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

lambaaaa???

errhan

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar kapluşlarıma lamba almak ıstıyorum her gün balkona çıkaramadığım için en azından evde de ışık görsünler istiyorum. bunun için bi kaç sorum olcak. 1. si alacağım lamba nasl bi lamba olmalı normalbi lamba mı yoksa uv die bişe okudum sanırım forumda oyle bi lamba mı olmalı.. ikincisi günde kaç saat o ışığı açık bulundurmalıyım. 3. sü kuru alana kaç cm uzaklıkta olmalı bu lambanın mesafesi..? tez elden cvp verebılırsenız çok sevınırım arkadaşlar.. şimdiden teşkkürler..

mailto:/forum/showthread.php?tid=806

mailto:/forum/showthread.php?tid=1147

mailto:/forum/showthread.php?tid=940

mailto:/forum/showthread.php?tid=327

mailto:/forum/showthread.php?tid=718

mailto:/forum/showthread.php?tid=715

mailto:/forum/showthread.php?tid=78

Linklere göz atmanız fazlasıyla yardımcı olacaktır.

arkadaşlar bugn 5 tane petshop dolaştım ama hiçbirinde uv lamba yok. 35-40 liraya getrtriz diolar. o lambanın nasıl bişey olduüunu dahi bilmiolar. ben trabzondayım bu arada. trabzonda bulamıyorum yanı bu lambayı. bunların fiyat aralığı nedir ortalama olarak ve nasıl bişeydir birisi resmini koyabılırmı?

mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Isiklandirma/Buyuk/JPM001228_L.jpg

24_buyuk.jpg

Bildiğiniz floresanların ufağıdır görünüş olarak. Piyasada 40-60 tl arasında değişmekte fiyatları. Yurt dışında 20-30 tl hatta daha da ucuz. Ancak ülkemizdekiler bayağ pahalı ithal olduğu için belli bir kar payı da burda ekleniyor üztüne ve fiyat artıyor hayli. Dikkat etmeniz gereken bazıları uv lamba diye görünüm olarak aynı olan ancak uv özelliği olman sürüngen floresanları satıyor. Almadan önce kutuda mutlaka uva ve uvb yazmasına dikkat edin yazmıyorsa o lamba uv değildir almayın. Petshoplar bunu genellikle yapıyor bilmedikleri için insanlara uv diye sürüngen lambalarından satıyorlar.

çok teşekkür ederim.. ama trazbonda bu lambalardan bulamıcam sanırım internetten bi araştırma yapım belkı internetten de alabılırım.

Geri