Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lepistes

lebisusnac

Gümüş 1 Üye
lepistes balıkları hakkında bilgisi olanlara soruyorum .

benm 2 erkek 3 dişi lepistesim var dün gördimki 8 tane yavrum olmuş . Dişi lepisteslerin yiyebilceğini düşündüğüm için onları kavanoza aldım (büyük) ama suyun sıcaklığı sorun olucağı için kavanozu akvaryumun içine koydum . Sizce yanlışmı ?

Bide yavruların bakımı hakkında bilgi alabilirmiyim ?

Cvp: Lepistes

Kavanoz derken ? Hava almayacak şekilde mi kavanoz ?
Akvaryumunuzda hava motoru ve hava taşınız var mı ?
Akvaryumda canlı bitkiniz var mı ?

Akvaryumda hava motorum var . KAvanoz derken evet bildiğiniz ağzı kapalı kavanoz . Akvaryumdada canlı bitkim yok

Hava almayan bebekler kısa zamanda ölücektir. Petshoplarda 5 tlye satılan ufak yavruluklar var. Akvaryuma onu alıp komalısınız. Hava moturu lepistesler başta olmak üzere bütün balıklar için gereklidir. Hava motoru olmadan bebek yaşatmanız çok zor. Yaşasa bile ileride ciğeriyle ilgili hastalıklar geçiren yavrular olucaklardır. Canlı bitkilerin üzerindeki tabaka bebeklerin daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Zorunlu değildir ama sağlıkları için önemlidir. Dediğim gibi o kavanozda bebek yaşatamazsınız.

bunun farkına simdi vardım çünkü 5 tanesi ölmüş. Havsızlıktan ölücekleri aklıma gelmemişti :/ Neyse en azından 3 tanesini yaşatmalıyım da burdaki petshopa sordum yavruluk yoktu Napmalıyım ki .

Şöyle yapabilirsiniz yoğut kabını ufak ufak delin kaçmayacakları şekilde. Ama acilen yavruluk lazım :) Benimde dün gece 22 tane yavrum oldu :) Yavruluğa taşıyorum şuan hepisini

Benim bulunduğum bölgede yavruluk bulmak gerçekten çok zor ama elde etmeye calısıcam . Yavrularınız hayırlı olsun benimki gibi olmaz umarım :) Yoğurt kabına koyarsam ısı kaybı olmazmı ?

akvaryumun içine sineklik yaptırın 2 ye ayırın hiç uğraşmayın yavrulukla büyüyene kadar öyle idare ederler ben öyle yapıyordum

Sineklik yaptıramam ki hem zaten sadece 3 tane kaldı onun için sineklik fazla olmazmı yoğurt kabı daha kolay geldi bana

siz bilirsiniz ama elbet gene doğurcaklar ozaman gene lazım olucak bi kere yaptırın hep kullanın derim

Yavruluk internettende sipariş edebilirsin en büyük boyu bile 6 milyon. Sineklikle uğraşana kadar en sağlıklısı o olur diye düşünüyorum. Isıtıcınız şuanda kaç derece? Yoğurt kabı yada pet şişe en iyisi şuanda. Birde yoğurt kabının ağzını kapamayın suyun dışında olsun böylelikle daha rahat hava alırlar. Anlatamak istediğim şunlar gibi birşey yapmanız :

mailto:/img406/6787/26920102117491.jpg
mailto:/img710/8317/images1skk.jpg
mailto:/img23/3617/images2bau.jpg

Bu arada acilen hava motoruda alırsanız çok daha iyi olucaktır :)

hava motorum zaten var :) Resimdeki gibi bende pet şişeyle hemen yapıcam resimler ve bilgiler için çok sağolun yem hakkında bi bilginiz var mı ne vermeliyim ?

Yavru yemlerinin kaliteli olması gerekiyor. Seranın yavru yemi hiçbir yerde bulunmuyor. Ocean Free SuperBaby kullanıyorum ben gayette memnunum :) Tetranında yavru yemi var. Yavru yemlerinin Tropikaller için olduğuna dikkat etmeniz gerek. Birde ışıklandırma önemli gözlerinin gelişimini sağlıyor :) Ufakta olsa bir canlı bitki alıp dikin bence akvaryumunuza :) Çünkü su değerleri açısından bebeklere büyük katkıda bulunur.

Dondurma kabını aldım deldim deldim delidim akvaryuma koydum içine su alınca batıyo napıcam :D

Vantuzla yada iple tutturmanız gerekiyor verdiğin örneklerde var :) Delin bir yerini ip geçirin bir yere tutturun

bende emreye katılıyorum bencede sineklik yaptırın

Geri