Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

lepisteslerin heyecandanmı yapıyor

donmezcan

Bronz 3 Üye
yaklaşık bir aydan beri 1 lepistesim var bugün arkadaş olması için birtanedaha aldım ama ilk aldığım yaklaşk 1 saaten beri peşinden ayrılmıyor etrafında dönüyor. ilk olan erkek yeni dişi

Lepistesler en az 1 erkek 3 dişi olarak bakılmalı. Yoksa malûm erkek kovalayıp duruyor :D :D
Peşinden ayrılmaması normal. Balık sürülerini düşün ;) Ayrıca balıklar heyecanlanmaz diye biliyorum :D

Cvp: lepisteslerin heyecandanmı yapıyor

çiftleşme isteği var. hem arkasından ayrılmaz, hem de yanlamasınaydı sanıyorum. bir kuyruk dalgalandırması var. kuyruk cakası satma yani. alperin dediği gibi dişi oranını biraz artırın. balıklar içinde en kolay yavru alınan türdür. bir süre sonra dişinin karın arkasında siyahlık oluşur. belli bir şişkinliğe gelince yavrulamaya başlar. yalnız o safhadan önce başka bir akvaryuma veya yumurtlama havuzuna alırsanız daha sağlıklı olur. (yumurtlama havuzu daha iyi çünkü yavrular alta iner ve dişi onları yiyemez. bunu aynı akvaryumun içine koyarsınız.) çünkü çıkan yavruları diğerleri ve anaları yemeye başlar. dişinin işi bitince yavruları başka bir akvaryuma alın. şimdiki yemleri bilmiyorum. biz yumurta sarısı ile beslerdik. belli bir boya gelinceye kadar orada bakın. lepistesler güzel hayvanlardır fakat aşırı ürediği için bir süre sonra bıktırır. ve not tam yavruların doğumu esnasında ana akvaryumda olursa diğerleri yavruları yeme uğruna dişinin karnına saldırırlar. ve parçalarlar.

ben bugun 1 tane hamile lepistes aldım tek dişi besliyorum zamanla erkek alıcam bnm bu dişi akvaryumda yavrulugun içinde ve akvaryumda beta var beta yavrulugun içinde olan lepistese bişey yapar mı ? :neydi:

içine giremezse bir şey olmaz. diğer konunda açıklama yazmıştım.

Geri