Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Loli yem yemiyor

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Daha önce bi konu açmıştım yüzmediği boş boş durduğunu demiştim. Şimdide kendine bi yer buluyor öylece kalıyo 2 gündür yem yediğini görmedim lucas tüm yemleri bitiriyor onunda yemini yiyor küsmğ acaba bana gayet sağlıklı duruyor ? 1 gün ısıtıcısız kaldı hastalandımı acaba ? Ama mümkünde değil gayet rahat gözküyor kuru alana çıkıyor vs bi yer bulup duruyor orda birde resim atiyim gayet mutlu bakın neden yem yemediğini anlamadım https://hizliresim.com/bGqL4V

Haşlanmış yağsız kıyma dene. Gammarusta mı yemiyor. ?

Yemiyor, herşey denedim ıspanak severdi ıspanağı verdim yüzünü çevirdi gammursta yemiyor loli tetra rappy p çok severdi zaten lucas ona attığım gammurusu bile yedi o ise yüzüyor kendisine bi köşe bulup orada duruyor pskolojk bişeymi acaba?

Hayvana hergün bir damla vitamin. Sabah akşam iki damla genta ver. 3. Gün durumunu haber ver.

Evet. Sera reptilin veya jbl aqua bulamazsan başka marka al. Vitamin kırgınlığı alıp iştah açar.

Bugün yem yedi normaldi ama yüzüme bakmıyor

Kabukda yumuşamada yok küsmüş olabilir mi

O davranış nadir hayvanda ve belli boya gelince olur. Hayvan ilgisiz. Yemiş olsa da iştah yok. İştah olsa peşinden ayrılmaz.

İştahsızlık neden kaynaklı bulmak lazım. Vitamin damla canlandırır. Isıtıcıyı su 28 derece olacak şekilde ayarla. Derece ile kontrol et.

Dün öyle yaptım belki hava soğuktur diye düşündüm ısıtıcı 28 29 ortasında yaptım hayvan kuru alam çıkmak istiyor bugün akşam yemeğindede rappy p yedi.

Şuan iyi ısıtıcıyı 28 29 arası yaptım yem yiyiro fakat hala bi yerse duruyor yüzüyor ama çok bekkiyor

Hayvanda halsizlik var. Keyifsiz olduklarında da bu tip haller görülür. Çok hareketli olması da çok hareketsiz olması da iyi değil. Enerjiyi dengeli kullanması önemli. Hareketsiz olması hayvanda bir maraz olduğuna, fazla hareketli olması da enerji kaybına neden olur.

Vitamin damla takviyesi yap. Her gün bir damla. İştah yerine geldiğinde haftada bire düşürürsün.

Geri