Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lütfen acil yardım edin!!

fulyazgr

Yeni Üye
Merhabalar. Ben 6 yıldır kırmızı yanaklı su kaplumbagasi bakiyorum. Onun suyunu tertemiz, sicacik tutuyorum ve onu karidesle besliyorum . Birgun kaplumbagamin yalniz oldugunu ve ona bir arkadas almam gerektigini dusundum ve cok kucuk boyutta bir kaplumbaga aldim. Bu bebek kaplumbaga cok guzeldi ve  ona en iyi sekilde bakmaya calistim. 2 ay gecti ve ben bir gun akvaryuma baktigimda bu kaplumbaganin cansiz bir sekilde suyun uzerinde durdugunu gordum. Ne kadar cabalarsam da sonuc yok nefes almiyor fakat kabugu hala mukemmel gorunuyor. Hepsi bir anda oldu dun cok saglikliydi. Bir bilgisi olan yardim edebilir mi. Acaba kis uykusuna mi yatti. Lutfen yardım edin :'(.

Birden fazla kaplumbağa beslenecekse hepsi aynı boyda olmalıdır aksi halde baskın olan ufak olanı öldürür.

Burada 6 sene tek başına yaşamış ve akvaryumu sahiplenmiş hayvan var. Yeni gelen emsal boyda dahi olsaydı yine saldırırdı. Alfa olma ve akvaryumu sahiplenme başlıca saldırı sebepleridir.

Hayvanı kuru bir yere koyun. Göz kapağını aralayın kendi kapanmıyor ve bacaklarla boyun sertleşmişse ölmüştür.

Kış uykusunun belli koşulları vardır biz bunu akvaryumda sağlayamıyoruz. Su kaplumbağası su içinde kış uykusuna yatmaz.

Bu linkte bakımla ilgili detaylı bilgi mevcut. Bunu inceleyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su 28 derece kuru alan 32 derece olacak. Sadece gammarus ile olmaz ek yemlerde alacaksınız. Sera carnivor yada sera raffy P'den biri ve tetra reptomin ile başlayın.

Geri