Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lutfen yardım ediin:(

gulsumyilmaaaz

Yeni Üye
Arkadaşlar benim kaplumbağam kis uykusunu baya erken yapti. 1 hafta once yatti biliyorum yatirmadan once besini kesmem gerekirdi ama bu kadar erken yaticagini tahmin edemedim. Bugün bi baktim şişmiş ve agzindan köpük cikiyor ölucek mi sabahtan beri agliyorum nolur yardim edin:( yarin erkenden veterinere goturucem ama gittikce sisiyor patlar diye korkuyorum

Hayvan kara mı su kaplumbağası mı ?Baktığımız su kaplumbağalarını kış uykusuna yatırmıyoruz. Gerekli ekipmanlardan dolayı kış uykusuna yatmazlar. Hayvana nerede bakıyorsun akvaryumu var mı ? Isıtıcı, filtre, kuru alanı ve ısıtma lambası zaruridir.

Köpük mü kabarcık mı oluştu. Köpükleşme zehirlenme belirtisidir. Verdiğin şeyler neler yem mi dışardan bir şey mi veriyorsun. Yem ise son kullanma tarihi geçmiş mi ?

Şişkinlik baş tarafında mı arka tarafta mı ?

Cvp: Lutfen yardım ediin:(

Gerekli ekipmanlarım var ama havalar sıcak diye ısıtıcısını kullanmiyordum birden soguyan hava karsisinda hem calisip hem okudugum icin evde duramamaktan kaynaklanan boslukta ısıtıcıyı kurmayi tamamen unuttum zaten hava sogur sogumaz uyudu cok erken davrandi. Şişlik boyun tarafinda ve kuyruk tarafinda arastirdim böbrek yetmezligi deniliyor ama neden uykusunda oldu. Agzindan cikan sivi beyaz renkli köpük. Yem konusuna gelince tetra kullaniyorum ek olarak kurumus karides veriyorum

Baş ve ön bölümdeki olağan dışı şişlik karaciğerden kaynaklı oluşur. Hayvanda biriken yağ doku kafasını içeri çekmesi de bu şekli verebilir.

Hayvan uykuya yatmamış. Isıyı dengelemek, enerjisini korumak için metabolizmasını yavaşlatmış.

Kuru alanında ısıtıcı lambası çalışıyor muydu. Hayvan kuru alanda ne kadar süre kalıyor.

Isıtıcıyı 28 dereceye ayarla ama net ısı tahmini için dereceyi kullan. Kuru alan 32 derece olsun.

Hayvanın akciğer enfeksiyonu olması kuvvetli ihtimal. Mukoza akciğerde iltihap ihtimalini güçlendiriyor. Su içine batamama var mı ? Yada yüzmede problem.

Bir tane de sera raffy P yem al. İçindeki kırmızılar mineral yemdir. Mineraller, vitaminler ve kalsiyum içerir hazır iştahı varken bu kırmızılardan iki günde bir, bir hafta ver. Hayvan biraz canlansın. Geçmiş olsun.

Havalar dengesiz hal aldı eylül başı gibi ısıtıcıların takılmasını önermiştim.

Arkadaşlar halen ısıtıcıları takmadıysanız ya da almadıysanız bir an önce halledin bu dönem hastalığa yakalanma riski yüksektir.

Cvp: Lutfen yardım ediin:(

cem' Alıntı:
Baş ve ön bölümdeki olağan dışı şişlik karaciğerden kaynaklı oluşur. Hayvanda biriken yağ doku kafasını içeri çekmesi de bu şekli verebilir.

Hayvan uykuya yatmamış. Isıyı dengelemek, enerjisini korumak için metabolizmasını yavaşlatmış.

Kuru alanında ısıtıcı lambası çalışıyor muydu. Hayvan kuru alanda ne kadar süre kalıyor.

Isıtıcıyı 28 dereceye ayarla ama net ısı tahmini için dereceyi kullan. Kuru alan 32 derece olsun.

Hayvanın akciğer enfeksiyonu olması kuvvetli ihtimal. Mukoza akciğerde iltihap ihtimalini güçlendiriyor. Su içine batamama var mı ? Yada yüzmede problem.

Bir tane de sera raffy P yem al. İçindeki kırmızılar mineral yemdir. Mineraller, vitaminler ve kalsiyum içerir hazır iştahı varken bu kırmızılardan iki günde bir, bir hafta ver. Hayvan biraz canlansın. Geçmiş olsun.

Havalar dengesiz hal aldı eylül başı gibi ısıtıcıların takılmasını önermiştim.

Arkadaşlar halen ısıtıcıları takmadıysanız ya da almadıysanız bir an önce halledin bu dönem hastalığa yakalanma riski yüksektir.

Miki 1 haftadir uyuyodu hic uyanmadan sadece tepki veriyordu dün şişti balon gibi oldu agzindan sivi geldi bugun veterinere götürdüm ölmüs dedi onu kaybettik:(((** uykuya hazırlıksiz ve erken yatmis.

Başın sağolsun. Bir diğer konuda anlatmıştım. hayvanın kış uykusuna yatacağı bileşenlere sahip değiliz. Isı kademeli düşerken kendini yağ depolamaya hazırlar. 22 derece gibi metabolizmayı yavaşlatır. 15 derece gibi kış uykusuna yatar. Biz bunu sağlayamayız.

Hayvan muhtemel enfeksiyona yakalanmış. Hayvan hastalığa bağlı durağan hale gelince kış uykusuna yattığını sanmışsın.

Eğer başka hayvan varsa suyu komple değişip dezenfekte ettikten sonra içine metilen mavisinden 3 damla damlat.

Geri