Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mağduriyet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ulfet931

Gümüş 4 Üye
Özel Mesaj Gönderemiyorum konumun kilitlenmesi sebebiyle buraya yazıyorum.

"Düşünceleriniz ve Önerileriniz" ana başlıklı bir kısımda yöneticinin mesaj yazdıktan hemen sonra konuyu kilitlemesini forum anlayışına uygun bulmuyorum.

Belli ki bir mağduriyetim var ve sorunuma çözüm bulmak için yazıyorum, fakat aldığım cevap bu;

"üye" kullanıcı grubundakilerin özel mesaj gönderme yetkisini almış bulunuyorum.
Onlarca uyarıya rağmen kurallara uyulmuyorsa verilebilecek tek ceza bu olmalıydı.

Bir süreliğine özel mesajlaşma kapalı olacak tekrar açıldığında ise aynı şeyler tekrarlanırsa kalıcı olarak özel mesajlaşma yetkisi alınacaktır.

Yönetici, benim sorumlu tutulduğum bir durum varmış gibi, benim konuma "... tek ceza bu olmalıydı." gibi bir mesajla geri bildirim yapıyor.

Üstelik bu, foruma duyurulması gereken ve benim mesajımda değil, genelde duyurulması gereken bir durumken, benim konum üzerinden duyuruluyor.

Bir kullanıcı ile bugün alım satım işlerini görüşecektik, ki böyle bir durum olmasa bile bir mağduriyet var.

Ben de daha önce belirli forumlarda yöneticilik yaptım ve, bunun hiç yakışmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Yönetim tarafından gösterilen tavır hiç hoş değil. Dilerim bu mesaj da kilitlenmez/silinmez.

Bu arada evet, mesajınızı önce size, yönetime raporlama becerisini gösterebildim, üzerinde durulması adına.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Mağduriyet

seni tebrik ediyorum arkadaşım ben de bole bır konu açıcaktım fakat %80 uyarı puanım var benım ble bısı yapsaydım 100 olucaktı . bu ÖM kapanması suçsuz arkadaşlara haksızlıktır kimse buna seyirci kalmasın arkadslar.

KİMSE BUNU HAKARET OLARAK GÖRMESİN ÖZELİKLE [admin moderatör spr.moderatör vs. vs]

Aynen üyelerin birbirine mesaj göndermesi son derece mantıklı birşey. İlk defa pm yasaklanmasını bu sitede görüyorum. Hayır özel konular hakkında sorcaklarımızı illa konu acıp sormak mı gerekli?

Veya birinin tel numarasını alcaksak illa herkesin görebilceği rahatsız edebilceği konuda numarasını yazmak mı olucak? Lütffen gerekeni yapın.

Ülfet bey mağduriyetinizi anladım Ahmet bey durumu gördüğünde bir çözüm bulacaktır muhakkak. Ata bey böyle bir konu açmak uyarı puanı nedeni değildir. Sizin uyarı puanlarınızın nedenlerine profilinizden ulaşabilirsiniz.
Özel mesajlarda birbirimize akvaryum ekipmanlar veya hastalık durumları hakkında bilgiler vermek yerine genel forumda bunları konuşursak bizlerden aylar yıllar sonra da bu foruma giren insanlar bu konuşulanlardan faydalanır. Aynen bizim yıllar önce yazılan konuları okuyup mesajları yazan kişilerin tecrübelerinden faydalandığımız gibi.

jelatin nerde bulabılır die konu açtım %20 puan aldım profılıme gıırıp bakabılıyorsan bak yoksa fotograf koyucam

Ata Bey karşınızda ki insan sizden yaşça büyük.Herşeyden önce bu şekilde konuşmanız biraz kaba.
tartışma çıkaracak mesaj göndermek yasaktır (Uyarı Oranı: +2)
"Simbat mesaja gel" diye konu açılmış ve içine "sdfg" yazılmış.Bu kurallara aykırıdır (Uyarı Oranı: +4)
.. Mseaj: simbaaaattttt bak bı mesajaa gel
yanlış kategori ve başlık (Uyarı Oranı: +2)
.. Mseaj: jelatın nerde bulabilirim
Uyarı listeniz bu şekilde.

Yanlış anlaşılmasın, ben bu konuyu yönetime saldırılsın diye açmadım.
Yine bu sözüm de yanlış anlaşılmasın, eskiden mağduriyeti olanlar bunu önce yönetimle görüşmeliler, burada tartışma haline getirmeyin lütfen.

Yöneticiler bu tercihlerini kullanabilir, bırakın ÖMyi tüm yazışmaları kapatabilirler, durum bunu gerektirirse yapılması gereken de budur, benim buna itirazım yok. "Başkaldıralım, bu yapılamaz" sözlerine de karşıyım, arka planda neler olduğunu bilmeden yöneticilere bu şekilde yaklaşmak doğru değil, az da olsa büyük forumlardan tecrübelerimle söylüyorum.

Yani, ÖM kapatılması "haksızlık" değil, yönetimin kararına saygı duyarım.

@ Fatma Hanım,
Ben yönetici ya da değil, bana verilen cevabın uygun olduğunu düşünmüyorum.
Alınmış bir karar olabilir, doğrudur/değildir bilmem, fakat bana karşı verilen cevap ve istenmiş/istenmemiş farketmez gösterilen yaklaşım, hiç hoş şeyler değil.

Zaten bunun, bu mesajın bir yönetici tarafından gelmesi üzücü/can sıkıcı olan durum...(zira konu da kilitlendi, kilitlenmeseydi bu düşüncelerimi yeni konu açıp ses getirmek yerine orada yazardım, ki amacım ses getirmek değil, lütfen üyeler tarafından müdahil/destek olunsun istemiyorum)

Mal satılmış satılmamış önemli değil, önemli olan bu dostluk ortamı saydığınız mekanda insanları klavye başında da olsa kırıp incitmemeniz, hem de buraya çeki düzen verip ayakta tutanlar tarafından...

bizimde öle bit amacımız yok.Öle birşey olsaydı bu siteden ayrlırdık

silin siz benim yazdıklarımı yazma özgürlüğüde kalmamış

Forum içersinde 1 mesaj atılmazken özel mesajlar yağmur gibi yağıyor. Şu ekipmanımı alsam bunumu alsam bunumu yapsam.
Biz kaplumbağa severlere yardımcı olabilmek amacıyla bir platform kuruyoruz fakat aktif üyelerin %80 i forumu değil özel mesajlaşmayı kullanıyor.
1 mesajı olmayan üyenin 100 ün üzerinde özel mesajı bulunuyor.
Bakın 1/2 gün yada hafta demiyorum yıllardır özel mesajdan bilgi paylaşımı yasaktır diyorum 5 sene oldu hala derdimi anlatabilmiş değilim.
Bizim amacımız kimseyi mağdur etmek değil fakat siz kurallara uymayıp yöneticileri insan yerine koymazsanız sonucuda bu olur.(genel olarak konuşuyorum)

Madem bir üyeye satış yapıyordunuz iletişim için msn/mail adresim yazılı bana detaylı bir açıklama yapar yardım isteyebilirdiniz.Özel durum olduğundan dolayı size yardımcı olabilirdim.
Hiçbir çıkarımız olmadan sizlere yardımcı olmak için buradaysak lütfen sizde biraz yöneticilere anlayış gösteriniz.

İyi forumlar,

Yapmanız gereken madem özel mesajları görebiliyorsunuz özel mesajı kullanan üyelerin mesajlarını engellemek. Tüm forumdaki herkesin engellemeye hakkınız yok. Kural olabilir ama sonuçta telefon numarası, mail vs paylaşmak zorunda kalsak hop 200-300 kişinin görüntüledğiği başlıklara mı yazacağız? Saçmalık olmaz mı?

Söylemek nekadar kolay değilmi ? Kaç kişinin özel mesajlaşma yetkisi alındı şimdiye kadar haberiniz varmı ? yada kaç kişi uyarıldı bir fikriniz varmı ?
İlk mesajdada dediğim gibi bir süreliğine özel mesaj göndermek yasaklanmıştır.

Alışveriş yada farklı bir durum olur geçici süreliğine yetki verilir yada iletişimi ben sağlarım ama onun dışındakiler için yapabileceğim birşey yok.

İyi forumlar

Ahmet Bey, ya da @Byteorist, nasıl hitap etmemi isterseniz,

Ben, ÖM sisteminin kapatılması suçtur, yönetim hatalıdır, astık kestik demek istemedim, bunu da defalarca belirttim. Kimi zaman olur ki kullanıcılara yansımaz, yönetime biner bütün yük, onlar için çabalarken haksız görülürsünüz, bunları da biliyorum.

Benim şikayetçi olduğum kısım, önceki konuda bana verilen cevaptaki üslup. Canınız ne kadar sıkkın/hoşnutsuz olursa olsun, benim görüşüm bana yazdığınız mesajın içeriğinin değil, dilinin yanlış olduğudur, başka bir şey değil.

Bana bildirmeniz gerekirdi dediğiniz kısım için de, ben sorunumu zaten foruma açtım, aynı konu içerisinde alışveriş yapacağım kişinin adını vermeyi çok uygun bulmadım, açıkçası alışveriş mevzuunu da açmayı doğru bulmadım, şahsıma özel bir durum var mı diye soracakken konu, bana cevap hakkı kalmaksızın kilitlendi. Bildirmek gereklidir konusunda haklısınız, ancak sormak konusunda bu kadar hak veremiyorum size zira konunun hemen kilitlenmesi de bunu göstermektedir. Benim açtığım konunun kapatılması susturulmamla eşdeğer, ancak bu durumu bildirmem isteniyor. Kasıt olmayabilir, fakat duyarlılık besleyemiyorum bu duruma.

Benim tek itemennim, bana karşı bu yazı tavrının yanlış olduğunun idrakına varılmasıdır. Önceki girdilerde de gördüğünüz üzere, buraya tartışmaya gelmedim; diğer kullanıcıları da bunun içine çekmek yerine uzaklaştırmayı tercih ettim, ki herkes yönetime kusmaya hazır, en ufak hakları olmadıkları halde.

Bakın ben sizin şahsınıza birşey söylemedim üyelerin yönetime olan haksızlığıdır kurallara uymaması ve bu haksızlığın bedelide bu olmalıydı diye belirttim.
Biz forumda insanlaramı yardım edelim,konumu taşıyalım,mesajmı düzenleyelim,özel mesajı takip edip tek tek cezamı verelim.Yönetimde 3 kişiyiz ve 7/24 sitede bulunmuyoruz defalarca üyeleri uyardık tek tek uyardık toplu uyardık duyuru yazdık yazdık sonuç yine 0
Sizler için bu sitede çalışan insanlara değer verilmiyor.
Öyle bi noktaya geldiki artık sinirlerime hakim olamaz hale geldim. Size o konudan mesaj göndermem size değil genel tüm üyelere verilebilecek bir yanıttı ve bu haksızlığa tepkiydi.

Benim iletişim adresim aşagıda yazıyor. Siteyle değil " benimle " alakalı sorunlarda bundan sonra bana ulaşırsanız sevinirim.

Konuyu uzatıp amacımızdan sapmamak üzere
İyi forumlar,

yönetici sayısını artır admin başka çaresi yok

Şuan için yapılması gereken buydu ve bu yapıldı.Gizlilik açısından özel mesajları benim haricimde kimse görmüyor ve görmeyecektir.
Konu gerektiğinden fazla uzadı ve saptırılıyor.
Üyemiz şikayetini dile getirdi gerekli cevabı verdim.
Sonuca ulaşıldığından dolayı konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri