Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Malikane dediğin...

mbc381

Yeni Üye
mailto:/img15/2081/dsc005751024.jpg

mailto:/img24/7718/dsc005861024.jpg

Bir önceki 50 cm'lik (30 lt) akvaryumu rafa kaldırıp yeni (dediğime bakmayın 2. el ama çok ucuza aldığım..) 100*45*30 boyutlarındaki 135 lt bir akvaryum aldım. Ve bir önceki akvaryumda kullandığım Melekondu 2 'yi bu akvaryumda da kullandım.

mailto:/img15/1521/picture1261024.jpg

mailto:/img14/254/picture1281024.jpg

mailto:/img24/6649/picture1321024.jpg

Akvaryumun filtre sistemine bir de Lifetech 835 dış filtre ekledim. Akvaryumda bir dış filtre, bir şelale fitre, bir de küçük iç fitre var.

mailto:/img16/9889/picture1351024.jpg

Buda vatozumuz...

mailto:/img13/8373/picture1471024.jpg

Bugün son olarak akvaryuma bir dal bambu ekledim...
Artık akvaryum değil ama (çünkü her kapluşa yaklaşık 45 lt su kalıyor...) belki ileride bir Melekondu 3 gerekebilir.
Öyle bir proje olduğunda da yine sizlerle paylaşmayı bir zevk bilirim...

mailto:/img10/3812/picture1431024.jpg

mailto:/img4/544/picture1441024.jpg

mailto:/img19/5103/picture1451024.jpg

(Bu arada Melekondu başka bir sitede yapılmış olan kuru alandan esinlenerek yaptığım kuru alanın adı...)

Saygılar...

O siteyi ve bu kuru alanı görmüştüm Melek adında bir bayan yapmıştı sanırım :) Çok beyenmiştim. Sizinkide çok güzel olmuş elinize sağlık.

Teşekkürler beğeniniz için.

(Yapan bayanın adı Pınar, kapluşunun adı Melek.)

oldukça güzel bir ortam.. kaplumbağalarınızla beraber uzun yıllar beraber olursunuz umarım.. foruma hoşgeldiniz bu arada :)

anlamadım bu kaçyüzbin kaplumbağa ve odacık??

bu arada vatoza da kaplumbağalarla beraber bakıyorsunuz sanırım.. imkanınız varsa ayırmanız iyi olacaktır yoksa yakın gelecekte kaplumbağalara yem olma ihtimali oldukça yüksek..

valla kapluşların büyüklüğüne bakılırsa o vatoz iyi dayanmış bu zamana kadar benim bebişler vatozun kuyruğu 10 içinde yok olmuştu

Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik

Hoşbuldum:)...

Beğenileriniz için çok teşekkür ederim...

Kapluşlar fazla meraklı yaratıklar, ilk vatozu eklediğimde küçük akvaryumdayken baya rahatsız edip yüzgeç yiyorlardı. Ancak akvaryum büyüyüp de vatozda palazlanınca artık ne dokunuyorlar ne de umursuyorlar. Hatta arada bir kendilerini temizlemesine bile izin veriyor aldırmıyorlar. Ama eğer bir sorun olursa tabi ki hemen ayırırım. Vatozumu da en az onlar kadar seviyorum çünkü.
Bu arada akvaryum sakinleri 3 RES kapluşu ve bir vatoz bu kadar...

Sayın Beliz aslına bakarsanız bende sizin ne demek istediğinizi anlamadım. Daha açık sorarsanız cevaplayabilirim.

vaaay yalnız gercekten malikane olmuş :) bu kadar kocaman akvaryumun darısı başımıza :)

bence tam bir malikane olmuş bende bir kuru alan yapacaktım camdan Cihan abi asma katı önermişti Cihan abi bende büyük bir paludaryum alacağım ve böyle yapsam uygun olur mu ?? çok beğendim :D emeğe saygı mükemmel bir çalışma +teşekkür

Ufak akvaryumlar için bile asma kat fikri çok kullanışlı oluyor ve fazladan yüzme alanı sağlıyor kaplumbağalara. Büyük akvaryumlarda zaten çok daha rahat bir şekilde uygulanabilir asma kat şeklinde kuru alan, uygun olur yani rahatlıkla.

Geri