Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mango kökü mü yoksa camdan bir kuru alan mı

mertgozu155

Bronz 4 Üye
Şimdi sizlere bir sorum olacak bende küçük bir akvaryum var mango kökü koydum kuru alan olarak aslında ben memnunum halimden ancak herkes cam kuru alan kullanıyor şimdi benim akvaryumda camdan bir kuru alan yapmak için baya bir daralacak çıkma alanları ve haliyle su seviyeleri de azalacak ilerde kaçmasın diye.Acaba siz ne önerirsiniz mango kökünün bir zararı olur mu ?

Kat çık.
Örneğin:

mailto:/img195/851/21976162.png

Hocam bu kat çıkma olayını düşündüm yalnız nasıl tutturacam nasıl yapıcam o katı orasını bilmiyorum :S

Genişliği akvaryumla aynı uzunlukta olan bir cam kestireceksiniz. (Boyunu siz belirleyin ne kadar olucağını)
Daha sonra 3 tarafını istediğiniz yükseklikte camlarla kapatacaksınız bu yaptığınız önü ve üstü açık bir küp meydana getirecektir. Bunu da akvaryumunuzun üstüne akvaryum silikonu ile yapıştıracaksınız. Basit anlatımı böyle google'dan belki nasıl yapılabileceğine dair videolar yazılar vardır. incelemenizi öneririm.

incubus çok teşekkür ediyorum şimdilik mango kökü kalsın diye düşünüyorum. Ancak yakın zamanda bir kat çıkacağım ama benim düşüncem 2 cm daha geniş bir taban kestirip köşelerden kolayca tutturmak aslında kuru bölge kolayda benim aklıma takılan şu rampa meselesi :S Yani rampayı akvaryumun yan camına tutturmak istemiyorum.Ona bir çare düşünüyorum.Acaba diyorum camın üzerine katı bir madde koysam rampalı ucu olsa ve rampa bölümü cam dışında bir şey mi olsa diyorum.
Bir de sizin kuru alanınız tahtadan mı cam göremiyorum da sizinki nasıl yapıldı acaba ?

Öyle yapmanız çok zor ve hoş gözükmez.

Resimdeki benim kuru alanım değil :)

güzel bir şeyler tasarladım aklımda :D icraata başladım :D akvaryum boyutunda cam kestirdim altına pet shoptan kuş tüneği aldım ve vantuz tabi tünek akvaryuma tam sığıyor ki destek olsun :D cama silikon sıkarak üzerine kaydırıcı yapıştırdım tünekleride camın altına silikonla yapıştırdım işe yeni alan ben tabi biraz ek yaptım kendi kafama göre akvaryum boyundan dolayı :D kuruyup tam olarak hazır olsun fotoğrafını da koyacağım ..

Türkçe imla kurallarına dikkat ediniz!

bende dün akşam cd kabından kat çıktım yavrularıma:) silikonladım kurumasını bekliyorum:D işim tamamlandığında resimlerini yükleyeceğim.en azından bir fikir sahibi olursunuz diye düşünüyorum..

Geri