Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mantar mı yoksa kabuk değişimi mi?

0084812254

SKF Delisi
arkadaşlar umut'un nesi var? suyun içinde de dışında da aynı bu şekilde görünüyor..ayrıca kokusu filan yok..anlayamadım.. o_O

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mantara da kabuk değişimine benziyor. Bi mantar belirtilerini dikkatlice okuyup senin afacanın durumunu karşılaştır.
Umarım önemli bir şey yoktur.

Bir mantar paniği aldı forumu.Dün bu fotoğraf hakkında zaten soru sormuştunuz.Forumda mantarla ilgili gayet detaylı bilgiler bulunmakta.
Dün yazmıştım buraya da yazıyorum.Mantar belirtilerine bakın.Eğer uyduğunu düşünüyorsanız tedaviye başlayın.Bana mantar gibi gelmediğini ve kabuk değişimi olduğunu söylemiştim.Hatta kalsiyum, vitamin ve güneşi eksik etmeyin demiştim...

ama zencefil bakıyorum mantar konusuna ve daha tatmin olamadım..hayır vitamini hiç eksik etmiyorum ki vitaminsiz kaldı da böyle oldu diyeyim..ben çok üzülüyorum umuta birşey olacak diye ..telaşım ondan kusura bakmayın :(

Akvaryumu temizledikten sonra mavi damla kullanın.
Kalsiyum, uvb ve d vitamini takviyesi yapın.Benim tahminim bunlara dikkat ederseniz düzelecektir.
Daha önce mantarla hiç karşılaşmadım.Bende size okuduklarım kadar yardımcı olabiliyorum.Siz gözlemleyip mantar olup olmadığına karar vereceksiniz.

Okuduklarım kadarıyla mantara benzemiyor. Biraz rahat olun ve gereken her şeyi yerine getirin bence :) Okumadıysan,

Tık yap :)

Mantar veya kabuk değişimiyle alakası yok işte musluk suyun kireci fazlaysa kaplumbagayı aynen boyle yapar :D

Kazımana gerek yok kabuğa zarar verebilirsin kirecten birsey olmaz

Isırıcılarım aynı bu arada ve bence mantar deyğil köşeler beyazlamış kireş ola bilir mantar olsaydı kçşeler deyil içleride beyazlardı.

mavi damlayı bu akşam ilk kez uyguladım.. umarım işe yarar da umut bi an önce iyileşir... :sorcerer:

Geri