Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mantar mı?

SinekAs

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar mantardan şüpheleniyorum ama.. Kafasını tam içe çekeceği çizgide yanağın üerinde 2 3 tane küçük kum büyüklüğünde sert yapılar var sizce bu nedir?

Cvp: Mantar mı?

Maalesef bir türlü net fotoğraf yakalanmıyor sarıya çalan bir şekilde beyazlık ve sert

Arkadaşlar bu 5 6 gün önceki hali mailto:/20130921_201328.jpg

bu da şimdiki hali mailto:/2428incik837418.jpg

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

tarık bu yanağındaki parçaları kulak pamuğu ile sıyırıp alabilir misin ? bu her neyse burun ve göz çevresinde de var. sanki bir şeyin salınımı gibi. akvaryumda yakın zamanda silicon vb benzer yapıştırıcı bir şey kullandın mı ? ya da silicon tarzı bir ürün. bir de kulak kısmında şişlik mi var bana mı öyle geldi.

Hayır hiç bir şey kullanmadım. Evet silmeye çalıştım ama bayağı sert bir şey ve canını acıtırım diye falza da uğraşmak istemedim.
Şişlik olduğunu sanmıyorum. Bu arada kapluşun davranışları gayet nromal

bu madde silicona çok benziyor. her ne ise bu hayvana ait birşey değil. masa üstüne koydun mu ? bu hayvana bir şey bulaşmış iyi düşün neler yaptın nereye koydun gibi iç dekorlara bak onlardan birinde bu tarz bir parça var mı ? hayvan bunu deri değişimi sırasında atabilir ama gözleri için göz damlası almalısın. göz kapaklarında bir oluşum var. eskiye nazaran hayvan pek iyi değil, bu da suda olan bir şeyin gözlerini etkilediği. o altındaki ürünü çıkar. onun yerine başka bir şey bul.

O kuru alan rampası o mu sebep olmuş olabilir? başka hiç bir şey yok. mango kökü ısıtıcı ve filtre var. Silikon tarzı hiç bir şey yok akvrayumda

olabilir sonuçta petrol artığı ve üstü boyalı ayrıca alt kısmı bakteri oluşmasına müsait.

Ben bunu veterinere göstermenin doğru olacağını düşünüyorum. Buda yakından muayene ile daha net anlaşılır gibi. Eğer bulaşmış bir şey değilde hayvanda ise ki bana buda mümkün geldi bir tür deri hastalığı olabilir. Alt taraftada kabarma var gibi geldi. Gözleri zaten Cem belirtmiş. Alttaki resimde arka bacakta bir yer beyazmış gibi geldi. Ama kafadakinden farklı. Kuru alan ısısı 33 derece olsun bence. Geçmiş olsun.

Geri