Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mantar olabilirmi?

Sonuçta kaya tuzu almak içinde para vermesi gerekiyor, bir paket tuz alıcak ve nekadarını kullanıcakki ? Ben git petshoptan al demedim, hazır tuzlu su satıldığını öğrendim ve bilgiyi paylaşıyım dedım ister hazır alır ister marketten alır kendi hazırlar kendi bileceği iş. Benim yapmam gerekse marketten veya turşucudan kaya tuzu alır evde kendim yapardım. Hiç olmazsa içim rahat olurdu suyun içinde ne olduğunu bilirdim.. Umarım gerekmez tabi..

teşekkür ederim arkadaşlar.Kaya tuzu bulmak sorun degil evde var zaten.Ben tuzun derisine zarar verip vermiycegini,nası kullanmam gerektigini ögrenmek istemiştim.Yardımlarınız için teşekkkür ederim

Suya derişimi %10 şekilde koyacaksınız ve kaplumbağayı 15 dk.-30 dk. arası suda tutacaksınız.Derisine bu derişimi aşmazsanız zarar vermez.Ayrıca deniz suyunu da kullanabilirsiniz.Aslında normalde mantar tedavisinde deniz suyu kullanılmalıdır fakat imkanı olmayan arkadaşlar için tuzlu su diyorum.

Bugün kuruması için kaba aldıgımda beyaz olan kabuklarının kalktıgını gördüm ama alttaki kabukta ta beyazımsı renkler vardı.Mantar olan kabugun degişmedigini okumuştum.Acaba bu kalsiyum eksikliginden kaynaklanan beyazlıklar olabilirmi?

Kalsiyum eksikliğinden dolayı olan izler yeşil rengin kendini beyaza bırakması gibidir.Doku değişimi söz konusu değildir.Zaten bu mantarı geçirmek için 1 hafta devam etmelisiniz.

Geri