Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mantar

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar arkadaşımdan aldığım kapluşun birinde nokta kadar bir beyazlık oluştu küçük bir mantar gibi ciddileşmeden durdurmak istiyorum ne yapabilirim.

Cvp: Mantar

Kalsiyum eksikliği gibi mi yoksa mantar mı iyice baktınmı

Kabuğunda bembeyaz duruyor sudan çıkartınca biraz şeffafımsı duruyor.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Mantar olduğuna emin misiniz. Elinizle(eldivenle) temizlemeye çalışın başka birşey bulaşmış olabilir. Akvaryumunuz temizdi. Sizin kaplumbağanızda da birşey yoktu bildiğim kadarıyla.

Elinizle hafifçe kazıyın ve kokuyor mu bakın.Eğer kazıdığınızda çıkmazsa mantar değil kalsiyum eksikliğidir.Siz yine de her ihtimale karşı batikon banyosu yaptırın.

Elimle kazıdım fırçayla fırçalamayı denedim geçmedi ben mavi damla kulanmıyordum bugün mavi damla aldım.

Arkadaşlar açık olan varsa yardım etsin minik kapluş tüm sera rafyy p yi yuttu şaşırdım sonra yuttuğu yemi geri cıkarttı 5 dk sonra sonra büyük olan o yemi yedi kusan kustuktan sonra yem istedi vermedim küçük hasta mıdır ada büyük hastalık kapabilirimi ne yapmalıyım acil yardım lütfen.

Korkmayın muhtemelen yutamayıp geri çıkarmıştır.Boğazı dar gelince kusarlar geri.

Geri