Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mantara dönüştü galıba :S

batukar

Bronz 1 Üye
Daha önce Keşef in kabuğundaki beyazlık için konu acmıstım o zaman sadece leke vardı şimdi lekenın ust tarafında fotgraflarda pek belli olmuyo makinada kotu küçük hafıf bı pamuksu bi bölüm olustu ne yazık ki kuru alanı ısııtamıyorum lamba bulamadım fakat bı kartonu bantladım boydan boya akvaryumun ustunu kapatıyorum suları sıcak kalıyo ve kuru alana cıktıklarında sıcaklık içerde kaldıgı ıcın üsümüyolar mecburen boyle yapmak zorunda kaldım bı zararı olurmu ne onerirsiniz lambayı almaya calısıyorum ama 2- 3 gun sonra ancak alabilirim

2dzjs.jpg

2dzmp.jpg

Cvp: mantara dönüştü galıba :S

Mantar olduğunu anlamanız için, hafifçe tırnağınızla kazıyın dökülüyorsa, ipliksi bir yapısı varsa ve kötü kokuyorsa mantardır.

dökülme yok fakat bi pamuksu yapı var akvaryumun ustunu kapatmam dogru mu?

Akvaryum üstünü kapatmak, akciğer enfeksiyonunda öneriliyor. Mantar hastalığında bir işe yaramaz. Ancak öncelikli olarak mantar olup olmadığı kesinleştirilmeli sonra tedaviye başlanmalı.

Mantar olsa da olmasa da tuzlu su ile o bölgeyi hafifçe ovalamak ve antifungal merhem(eczanelerde ucuza var) o bölgeye sürüp en azından 2 saat kuru bir alanda tutmak faydalı olacaktır.

Benim hasta olan kaplumbağamda alt kabugundada hafif bi saydamlık ve yumuşama var tuzlu suyla yıkadım kabugunu 2 saat bekletiyorum kuru alanda bide tuz iyotlu falan farkediyormu bide gözüne falan tuz geliyo bi zararı olurmu ..

Geri