Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

mavi ışık...

errhan

Gümüş 5 Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
126
arkadaşlar ben akvaryumuma bı tane mavi ışık aldım su içine koyuluyo.. görsel olrak çok güzel fakat bıraz parlak bi ışık olduğu için mesela ben akvaryumla ışık açık haldeyken ılgılenıoken benım gözlerımı çok yoruyo ve rahatsız edıyo.. acaba kaplumbapalarıda rahatsız edermı bu ışık yardımcı olursanız sevınırım...
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Dalgıç floresanlardan bahsediyorsunuz galiba. Onların rahatsızlık vereceğini tahmin etmiyorum. Suyun içine daldırıp kullanmaktansa kapağa monte edip ışığı suyun yüzeyine düşecek şekilde ayarlarsanız görsel açıdan çok daha güzel bir akvaryumunuz olur ve de ışık hem sizi hem de kaplumbağalarınızı rahatsız etmez. Suyun yüzeyinde kırılarak tüm akvaryuma yayılır, bir kaynaktan topluca yoğun şekilde çıkıp su içine yayılması biraz göz yorabilir. Dediğim şekilde deneyin bence bir de o zaman daha memnun kalacağınızı düşünüyorum hem görsellik hem de gözü yormaması açısından.
 
Üst