Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mavi ışık...

errhan

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar ben akvaryumuma bı tane mavi ışık aldım su içine koyuluyo.. görsel olrak çok güzel fakat bıraz parlak bi ışık olduğu için mesela ben akvaryumla ışık açık haldeyken ılgılenıoken benım gözlerımı çok yoruyo ve rahatsız edıyo.. acaba kaplumbapalarıda rahatsız edermı bu ışık yardımcı olursanız sevınırım...

Dalgıç floresanlardan bahsediyorsunuz galiba. Onların rahatsızlık vereceğini tahmin etmiyorum. Suyun içine daldırıp kullanmaktansa kapağa monte edip ışığı suyun yüzeyine düşecek şekilde ayarlarsanız görsel açıdan çok daha güzel bir akvaryumunuz olur ve de ışık hem sizi hem de kaplumbağalarınızı rahatsız etmez. Suyun yüzeyinde kırılarak tüm akvaryuma yayılır, bir kaynaktan topluca yoğun şekilde çıkıp su içine yayılması biraz göz yorabilir. Dediğim şekilde deneyin bence bir de o zaman daha memnun kalacağınızı düşünüyorum hem görsellik hem de gözü yormaması açısından.

Geri